Українці подали петицію про відкриття даних державними органами


Українці подали петицію про відкриття даних державними органами

Українці подали петицію про відкриття даних Державною фіскальною службою, Міністерством юстиції України та Міністерством економічного розвитку і торгівлі України.

Відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» та Постанови Кабінету Міністрів України № 835 «Про затвердження Положення про набори даних, що підлягають опублікуванню у формі відкритих даних» державні органи зобов’язані надавати публічну інформацію у формі відкритих даних і регулярно оновлювати її на єдиний державний веб-портал відкритих даних. Проте багато органів не виконують ці вимоги.

У петиції вказується необхідність виконання даного закону і сказано, що дані, які відкриють ці органи, дозволять виявити рейдерську активність, перевіряти контрагентів, дізнаватися про введення спеціальних санкцій Мінекономрозвитку, аналізувати роботу податкової щодо ПДВ, а також знаходити корпоративні права державних службовців і перевіряти їхні декларації.

Ініціатором проекту виступив Олексій Иванкін, засновник OpenDataBot – сервісу моніторингу реєстраційних даних компаній для запобігання рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

“Якщо ця петиція буде почута, ми матимемо реальні інструменти для захисту бізнесу і боротьби з корупцією, а також істотно полегшимо роботу юристів”, – пояснює Иванкін.

“Частина інформації, про яку йдеться в петиції, вже опублікована, але перевіряти її зараз вкрай незручно. Друга частина взагалі недоступна. Якщо звернення буде задоволено – частину роботи юристів можна автоматизувати, а новий пласт відкритих даних допоможе в боротьбі з корупцією і захистить від збоїв державних серверів”, – пояснив юрист Микита Підгайний.

Для того щоб підписати петицію, необхідно зареєструватися на сайті petition.kmu.gov.ua і підтримати звернення.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua