МЕРТ очікує сповільнення інфляції в Україні в останні місяці року


МЕРТ очікує сповільнення інфляції в Україні в останні місяці року

Міністерство економічного розвитку і торгівлі очікує сповільнення інфляційного тренду в Україні в останні місяці поточного року.

МЕРТ відзначило, що до кінця року формування цінової динаміки на внутрішньому ринку буде відбуватися під впливом поступового розширення внутрішнього попиту, насичення ринку продовольством, що компенсує підвищення вартості послуг ЖКГ, зокрема подорожчання гарячої води та опалення, і накопичений девальваційний ефект, сформований на початку осені.

Мінекономрозвитку нагадало, що після трьох місяців дефляційної динаміки, у вересні порівняно з серпнем ціни на споживчому ринку зросли – інфляція склала 1,8%.
За інформацією міністерства, причиною зростання споживчої інфляції у вересні є методологічні особливості розрахунку цін на сезонний одяг та взуття, а також типове подорожчання послуг у галузі освіти.

Як повідомлялося, ціни на споживчому ринку у вересні порівняно з попереднім місяцем зросли на 1,8%, з початку року – на 6,4%.

До цього в Україні три місяці поспіль фіксувалася дефляція. Так, у червні вона склала 0,2%, в липні ціни знизилися на 0,1%, а в серпні – на 0,3%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua