Проект парку сонячної енергії зацікавив інвесторів, - Семерак


Проект парку сонячної енергії зацікавив інвесторів, - Семерак

Іноземні інвестори, як малі, так і великі компанії, зацікавилися програмою перетворення зони відчуження на територію розвитку відновлювальної енергетики.

Про це під час відкриття 8-го Міжнародного форуму та виставки сталої енергетики в Україні розповів міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак.

«Іноземні інвестори в силу розвитку відновлювальних джерел енергії у своїх країнах розуміють потенціал і інфраструктурні можливості зони відчуження. Там дешевша оренда землі, ніж в інших регіонах України, лишилися у робочому стані високовольтні лінії електропередач. Також на території зони відчуження працює близько 10 тис. осіб і близько 2 тис. з них є висококваліфікованими спеціалістами сфери енергетики», – зазначив Семерак.

За його словами, програма перетворення зони відчуження на територію розвитку, зокрема, відновлювальної енергетики, викликала зацікавленість на міжнародному ринку як у лідерів цієї сфери, так і менш відомих компаній.

Він розповів, що раніше парламент ухвалив Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання окремих питань правового режиму території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи», який прибрав велику кількість законодавчих перешкод для інвесторів.

«Головною перешкодою тривалий час була саме відсутність прав розпорядження землею на цих територіях. Ухвалений закон суттєво спростив вирішення цього питання. Також плануємо підготувати зміни до законодавства, які закріплять низькі ставки на оренду землі у Чорнобильській зоні, а також створити організаційно-юридичну структуру, яка б супроводжувала ведення проекту від початку до моменту запуску, спрощуючи для бізнесу умови ведення господарської діяльності у зоні відчуження», – сказав Семерак.

Він нагадав, що будувати сонячні електростанції планується в 10-кілометровій зоні південніше від Чорнобильської АЕС. Ділянки для ведення господарської діяльності розташовані з урахуванням інфраструктурних можливостей: поблизу доріг і ліній електропередач. Сонячне випромінювання на території складає 1300 кВт-год на кв. м. Вкладаючи кошти в розширення інфраструктури, потужності підключення можна збільшити до 1200 МВт.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua