"Укрзалізниця" скасувала торги на закупівлю швидкісних поїздів


"Укрзалізниця" скасувала торги на закупівлю швидкісних поїздів

ПАТ “Укрзалізниця” скасувала торги із закупівлі двох п’ятивагонних міжрегіональних швидкісних поїздів з очікуваною вартістю закупівлі 330 млн грн на підставі “неможливості усунення порушень, які виникли через виявлені порушення законодавства”.

Про це свідчить інформація на порталі електронних закупівель ProZorro.

Згідно з інформацією, відповідне оголошення з’явилося за кілька хвилин до запланованого 12 жовтня аукціону.

Тендерні пропозиції на поставку поїздів подали дві компанії – ПАТ “Крюківський вагонобудівний завод та ЗАТ “Харківський вагонобудівний завод”, проте рішення про кваліфікацію пропозицій так і не було прийнято до сьогоднішнього дня, коли обидві пропозиції, згідно з оголошенням, відхилені.

Торги на закупівлю п’яти міжрегіональних швидкісних поїздів були оголошені “Укрзалізницею” 5 серпня, пропозиції приймалися до 6 вересня.

Потяги повинні були бути поставлені на адресу ст. Дарниця Південно-Західної залізниці до кінця поточного року.

Згідно з умовами, поїзди повинні бути поставлені до кінця поточного року. Вони повинні мати швидкість 160 км/год на ділянках залізниць зі змінним струмом напругою 25 кВ з частотою 50 Гц і постійним струмом напругою 3 кВ.

У складі поїзда повинен бути один вагон з відкритим салоном першого класу (бізнес-клас), три вагони з відкритим салоном другого класу, в тому числі один – з міні-буфетом, і один вагон другого класу з можливістю перевезення двох пасажирів в інвалідних колясках.

Загальна кількість пасажирських місць в поїзді – 400, в тому числі 128 місць першого класу, 270 – другого. Термін служби вагонів – 50 років.

Крюківський вагонзавод просив замовника збільшити термін поставки поїздів, проте “Укрзалізниця” відмовила збільшити термін.

Раніше, в кінці березня, “Укрзалізниця” вже оголошувала тендер на закупівлю таких поїздів на 330 млн гривень, передбачених її фінансовим планом, однак після декількох переносів термінів проведення 26 червня скасувала його “в зв’язку з відсутністю подальшої потреби у закупівлі”.
Це викликало здивування виробника швидкісних поїздів “Тарпан” – КВБЗ, який звернувся за роз’ясненнями до міністра інфраструктури Володимира Омеляна.

Водночас в середині липня за результатами проведених тендерів “Укрзалізниця” уклала договори з КВБЗ про придбання 21 пасажирського вагона на 303,4 млн гривень (у тому числі 13 вагонів-трансформерів).

Як повідомлялося раніше, на оновлення і модернізацію рухомого складу “Укрзалізниці” передбачені як гроші європейських кредиторів, так і українські, в цілому понад 150 млн євро.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua