Експерт розповів, чому дорожчає курятина


Експерт розповів, чому дорожчає курятина

За останній місяць курятина в Україні подорожчала на 5 гривень. Кілограм філе коштує 74,99 гривень. Влітку ціна на м’ясо була 64,99 гривень. Ціна на курятину більш не зростатиме, каже виконавчий директор асоціації “Союз птахівників України” Сергій Карпенко.

“Причин подорожчання є кілька. Основний — відміна спецрежиму оподаткування, тому виробники замість 50% ПДВ сплачують повну суму. Також зменшення виробництва курятини, тому на ринку зявився дефіцит, – каже Карпенко. – Зменшення виробництва йде на невеличких фермах. Ще одна з причин — збільшення експорту.

Сюди ж додається собівартість кормів, які виробники купують з-за кордону. Тобто, у ціну м’яса закладено курс долара, ціну корму, дефіцит виробництва. Ціна може зростати, якщо зміниться курс долара. Але зараз вона на високому рівні. Виробники розуміють, що купівельна спроможність низька і піднімати ціну ще більше недоречно. Максимально вона може зрости на 5%”.

Кілограм філе з фабрик виробники продають за 57-59 грн/кг. Середня ціна на курятину в Україні – 35 грн/кг.

“Ціна у 75 гривень – то накрутка постачальника й магазину, – пояснив експерт. – За кордоном середня ціна на курятину 50 грн/кг.”

Яйця теж виросли до максимального рівня. Десяток коштує 22-26 грн. Кількість фабрик, яка виробляє цей продукт скоротилась.

“Вісім місяців фабрики з виробництва яєць працювали у збиток. Зараз вони намагаються хоч якось підняти ціну аби вижити. До новорічних свят ціна на нитх залишиться на цьому ж рівні”, – каже Карпенко

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua