Україна прагне отримати статус союзника США поза НАТО, - Полторак


Україна прагне отримати статус союзника США поза НАТО, - Полторак

Україна працює над отриманням статусу основного союзника США поза НАТО. Про це заявив міністр оборони Степан Полторак.

“Є завдання, поставлене президентом України, – працювати в цьому напрямку… Ми ведемо переговори зі Сполученими Штатами. До кінця місяця в Україну прибуде радник високого рівня, який буде допомагати зближенню і співпраці з США”, – розповів міністр.

Відповідаючи на уточнююче запитання про шанси України отримати цей статус, Полторак відповів: “Я вважаю, що шанси є. І дуже високі”.

Глава Міноборони також нагадав, що чинна військова доктрина позначила курс України на вступ до НАТО.

“У 2015 році нами була прийнята військова доктрина, яка визначає чіткі завдання. Перше – європейський курс. Друге – вступ до НАТО… Але ми повинні довести нашим партнерам, в тому числі в Альянсі, що у нас є чітке бачення реформ у Збройних силах, Міністерстві оборони, оскільки вони є невідворотними”, – підкреслив Полторак.

Міністр також сказав, від чого залежить отримання Україною летальної зброї від США.

“Летальну зброю ми отримаємо тоді, коли буде прийняте остаточне рішення в Сполучених Штатах… Коли це станеться, відомо тільки США… Що стосується порядку взаємодії, ми будемо просити те, що необхідно в першу чергу… Засоби ППО, протитанкові гармати”, – пояснив Полторак .

Нагадаємо, у вересні 2016 року глава Пентагону Ештон Картер і міністр оборони України Степан Полторак підписали угоду про співпрацю у військовій сфері. Угода спрямована на вдосконалення української армії, просування реформ в оборонній сфері України і посилення військово-технічного співробітництва між країнами.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua