Візи з РФ підштовхнуть українців отримувати там громадянство - експерт


Візи з РФ підштовхнуть українців отримувати там громадянство - експерт

Введення візового режиму з Росією вдарить насамперед по українських заробітчанах, жителях окремих районів Донецької та Луганської областей, а також анексованого Криму.

Таку думку висловив директор Українського інституту стратегій глобального розвитку і адаптації (УІСГРА) Віктор Левицький.

“Питання запровадження віз з РФ, про яке заговорили у Верховній Раді і МЗС України, є дуже неоднозначним сигналом для суспільства. На перший погляд, йдеться про більш зважену політику щодо Росії і турботу про громадян України.

Однак треба враховувати, що обмеження, в разі симетричних рішень з боку РФ, вдарять в першу чергу не по північному сусідові, а по тих українцях, які їздять на заробітки в Росію, і жителях ОРДЛО і Криму”, – зазначив експерт.

Левицький звертає увагу, що саме ці категорії громадян змушені постійно перетинати держкордон України і РФ: перші – через нестачу роботи в Україні, другі – не маючи можливості виїхати на підконтрольні території.

Більше того, на думку директора УІСГРА, рішення про візовий режим може підштовхнути цю категорію людей, які не отримали російські паспорти і які без віз можуть не потрапити додому, стати громадянами РФ.

“З точки зору спроби зберегти цілісність України, рішення про введення віз в цьому випадку може бути небезпечним”, – резюмував Левицький.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua