Українським студентам збільшать розмір стипендій


Українським студентам збільшать розмір стипендій

У Міністерстві освіти і науки вважають, що мінімальна стипендія з 2017 року має становити близько 1 тис. грн, а максимальна – близько 1 тис. 600 грн. Про це під час засідання комітету Верховної Ради повідомила міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

“Ми вважаємо, що вона (академічна стипендія – ред.) має зрости за обсягом. Тому що зараз вона 800 грн. Різниця між тим, хто вчиться на відмінно, і тим, хто має трійку, 50-80 грн. Це неправильно. Наша пропозиція, щоб мінімальна стипендія була 1 тис. грн, а максимальна – 1600, що за показниками наступного року має дорівнювати показникам прожиткового мінімуму”, – сказала Л.Гриневич.

За її словами, МОН пропонує збільшити стипендію на гостродефіцитні спеціальності абітурієнтів з високими балами, і де важко вчитися, а саме технічні та природничо-математичні спеціальності, зокрема педагогічні.

Крім того, буде переглядатися співвідношення між академічною та соціальною стипендіями.

“Нас турбує співвідношення між академічною та соціальною стипендіями. Ми вважаємо, що академічна стипендія є великим мотиватором до навчання. І тому частка академічної стипендії повинна бути більша, ніж соціальної. Зараз це 50:50 … Не можна за рахунок соціальної стипендії зменшувати академічну” , – додала Л.Гриневич.

Нагадаємо, МОН змінить систему нарахування стипендій з 1 січня 2017 року.

Проект Держбюджету-2017 передбачає 2 млдр грн на академічні стипендії.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua