Через неефективну роботу Укрзалізниці держбюджет може недоотримати мільярди гривень - експерт


Через неефективну роботу Укрзалізниці держбюджет може недоотримати мільярди гривень - експерт

У серпні оборот вантажопотоків Укрзалізниці щодо товарів гірничо-металургійного комплексу впав на 10% – передусім через прогалини в роботі транспортного монополіста. При цьому близько 50% вантажопотоку Укрзалізниці – це саме вантажі ГМК. Така ситуація може призвести до недоотримання українською економікою величезних сум, заявив президент об’єднання “Укрметалургпром” Олександр Каленков.

“Починаючи із серпня на 10% знизився товарообіг вантажопотоків Укрзалізниці щодо товарів гірничо-металургійного комплексу. Що це для економіки країни? Це близько 70 млн доларів втрат щомісяця. Тобто 2 мільярди гривень. Це валютні надходження до бюджету”, – повідомив Каленков.

Крім того, народний депутат Олександр Вілкул заявив, що з вини Укрзалізниці сьогодні до європейського ринку не доходить продукт Криворізьких ГЗК – високоякісний залізорудний концентрат. Це завдає удару по українській економіці, підприємствах та їхніх працівниках.

“Криворізькі ГЗК – це не просто машинні механізми, це десятки тисяч людей, це мільярдні податки в бюджет. Вони виробляють новий товар – високоякісний залізорудний концентрат, який сьогодні не можуть поставити в Європу через залізниці”, заявив депутат.

За словами експертів, зараз на кону репутація України на міжнародному ринку. На їхню думку, Укрзалізниці варто провести ревізію вагонів, закупити дизельне паливо і комплектуючі та налагодити менеджмент якомога швидше.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua