МВФ схвалив зусилля Нацбанку з очищення банківської системи


МВФ схвалив зусилля Нацбанку з очищення банківської системи

Зусилля Національного банку України зі створення здорової банківської системи почали приносити результати, але необхідно продовжувати ці заходи з колишнім завзяттям, йдеться в офіційно оприлюдненому звіті Міжнародного валютного фонду.

Як наголошується в документі, перший етап рекапіталізації банків успішно завершено, а також є значний прогрес в напрямку ліквідації неплатоспроможних банків. Серед майбутніх кроків регулятора Фонд виділив контроль кредитування пов’язаних осіб та позбавлення від знецінених активів. Крім того, як зазначається в документі, МВФ підтримує рішення НБУ про поступове скасування валютних обмежень, які було тимчасово введено для підтримки платіжного балансу.

Як повідомлялося, у процесі очищення банківської системи Національний банк України за 2014-2015 роки визнав неплатоспроможними 63 банку, які передані в управління Фонду гарантування вкладів. З початку цього року НБУ вирішив вивести з ринку ще 15 фінустанов. Цього року Нацбанк анонсував пом’якшення адміністративних обмежень на валютному ринку, установлених протягом 2014-2015 років для стабілізації гривні.

На ринку продовжують діяти ліміт видачі валютної готівки через касу та банкомати в еквіваленті 250 тисяч гривень на одного клієнта на добу, ліміт купівлі готівкової валюти фізособами до еквівалента 12 тисяч гривень на день, а також обов’язковий продаж 65% валютної виручки експортерами та 120-денний контроль розрахунків за зовнішньоекономічними контрактами.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua