Конфіскація скасовується: У Мін'юсті прояснили процедуру позбавлення боржників житла


Конфіскація скасовується: У Мін'юсті прояснили процедуру позбавлення боржників житла

На даний момент стягнення житлових приміщень боржників при виконанні рішень про стягнення комунальних платежів фактично не застосовується, сказано в роз’ясненні Міністерства юстиції України.

У Мін’юсті нагадують, що чинне в Україні законодавство гарантує захист права людини на житло, яке закріплене в Конституції України. Зокрема, Закон «Про виконавче провадження» забороняє забирати єдине житло боржника та земельну ділянку, на якій воно розташоване. «Разом з тим, з метою захисту прав дітей, чинним законодавством заборонено відчуження нерухомого майна, в якому зареєстровані неповнолітні. У таких випадках необхідний попередній дозвіл органів опіки та піклування», – йдеться в тексті роз’яснення.

«Водночас встановлений законом порядок стягнення майна боржника передбачає, що в першу чергу борг повинен бути погашений за рахунок коштів боржника, а в разі відсутності коштів – іншого майна, і тільки в крайньому випадку застосовується стягнення житла», – сказано в повідомленні.

Раніше глава Мін’юсту Павло Петренко заявляв, що у боржників за компослугами без рішень судів не можна конфіскувати житло.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua