Страховики знайшли спосіб в рази зменшити виплати за автоцивілкою


Страховики знайшли спосіб в рази зменшити виплати за автоцивілкою

Страхові компанії тепер не тільки затягують термін виплати страховки, а й «законно» зменшують її вартість. Киянам масово приходять листи із зазначенням суми компенсації, яка часом в п’ять разів менша за необхідну на ремонт.

Всьому виною прописані дрібним шрифтом пункти з завуальованим формулюванням в заяві на відшкодування коштів. Автоюристи зізнаються, що оскаржити таку маніпуляцію в суді вкрай проблематично.

Замість 22 тис. грн заплатили 4600 грн

У Volkswagen киянина Станіслава Пономаренко в січні 2016 року на вулиці Межигірській в’їхала фура. На фірмовому СТО ремонт оцінили в 22 тис. грн, а страховики нарахували 4 тис. 600 грн.

«Я ще заплатив за незалежну експертизу, яка встановила суму ремонту в 21 тис. 300 грн. Але і по ній страхова платити відмовилася, мовляв, у нас своя експертиза. Тоді я попросив їх розписати, як вони рахували, але у відповіді значилося, що за законом страхова не повинна надавати таку інформацію і зобов’язана це робити тільки через суд», – розповів він.

Цього року страхові компанії взяли за практику додавати до типового зразка заяви на відшкодування коштів після ДТП пункт з вельми дивним формулюванням: «Клієнт згоден з розміром і способом вигначеного страховиком відшкодування».

Юристи визнають, що після того як людина ставить підпис під такою заявою, виграти справу в суді – завдання не з легких. «Це означає, що страховик потім може намалювати будь-яку суму. До нас звертаються десятки постраждалих з подібними скаргами», – розповів голова правління ГМ «Український страховий омбудсмен» Юрій Чуніхін.

Контролюючі органи – не при справах

У розпорядженні «Вєстєй» опинилося листування ще одного постраждалого від подібної афери жителя Троєщини, Олександра Кузьменка, з Нацкомфінпослуг – організацією, в компетенції якої подібні суперечки. У відповіді на скаргу значиться: «За інформацією, наданою СК, вами подано заяву про виплату страхового відшкодування, в якому зазначено, що ви згодні з розміром і способом визначення страхового відшкодування за розрахунком страховика».

Юристи називають таку позицію потуранням: «При потуранні Нацкомфінпослуг така практика обману клієнтів дійсно стала масовою. Під час кризи страхові компанії шукають будь-який формальний спосіб не платити, тому що платити часто просто нічим», – говорить юрист Ростислав Кравець.

Володимир Ніколаєв

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua