Вітчизняна IT-галузь може зрости до 27 млрд грн


Вітчизняна IT-галузь може зрости до 27 млрд грн

Експортно орієнтована IT-галузь може зрости в два рази за всіма показниками і генерувати до 27,2 мільярда гривень доходів в держбюджет в 2020 році. Таких висновків дійшли експерти PwC, здійснивши незалежне макроекономічне дослідження на замовлення ІТ-комітету Європейської бізнес асоціації.

За останні чотири роки внесок IT у ВВП України збільшився з 0,6 до 3,3% (з 1,1 млрд доларів до 2,7 млрд доларів). Досягти цього вдалося за рахунок зростання числа програмістів — з 42 400 до 91 700. Крім прямого вкладу ІТ в економіку, PwC досліджували і непрямі вклади. Наприклад, депозити IT-фахівців в банках за 2015 рік склали 5,8 млрд грн, а обсяг обов’язкового продажу валютної виручки — 2 млрд грн. Доходи банків від операцій з валютою досягли 1,7 млрд грн.

Однак ситуація може змінитися, адже ризик втратити темпи зростання експорту IT-послуг дуже високий. Галузь раніше зростала на 27% (2011-2012) і 30% (2013), проте вже в 2015 році показник склав лише 7%. На відміну від України, активно ростуть ІТ-ринки в Білорусі (12%), Румунії (19%) і Польщі (22%). 19% фахівців високої кваліфікації забезпечують 41% у структурі створення вартості.

Існує високий ризик втрати цього сегмента фахівців, що є дуже привабливим для іноземних компаній з точки зору релокації в інші країни. Різниця компенсації менш ніж в 100 доларів — той фактор, який дозволяє поки утримувати фахівців в країні.

Розмір компенсації — не єдиний виклик, який стоїть перед індустрією, однак це той фактор, яким можна управляти в коротких часових рамках. При збереженні існуючої податкової ставки в 2020 році доходи держбюджету становитимуть 21 млрд грн при кількості IT -фахівців в 142 тисячі осіб.

При песимістичному сценарії і збільшенні ставки до 20% доходи держбюджету становитимуть 13 млрд грн, а в індустрії залишаться працювати 72 тис. фахівців. При оптимістичному сценарії податки будуть збільшуватися на 1% щорічно. При таких умовах в 2020 році дохід держбюджету складе 27 млрд грн, працюватимуть 146 тисяч фахівців.

Швидке зростання вітчизняної ІТ-галузі може забезпечити поступове і прогнозоване оподаткування. Серед інших стимулюючих факторів — реформа системи освіти, дотримання прав інтелектуальної власності, розвиток внутрішнього ринку, захист від нецивілізованого втручання державних органів, просування української IT-індустрії за кордоном.

Взаємодія з державою дозволить збільшити внесок IT-галузі у ВВП з нинішніх 3,3 до 4,5%, що буде дорівнювати 5,1 млрд доларів експортної виручки до 2020 року, а кількість робочих місць в IT і в суміжних галузях зросте з 420 тис. до 670 тис.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua