Україні необхідна більша інформаційна відкритість для залучення інвестицій - експерти


Україні необхідна більша інформаційна відкритість для залучення інвестицій - експерти

Владі України необхідно бути більш активною та інформаційно відкритою для залучення інвестицій в умовах сформованої сприятливої кон’юнктури на ринку капіталу, вважають учасники “Українського фінансового форуму”, організованого інвестгруппою ICU в Одесі 29-30 вересня.

“Зовнішні умови зараз такі, що на борговому ринку кілька трильйонів доларів суверенного боргу торгується з від’ємною прибутковістю. Про що це говорить? Про те, що на ринку є істотний капітал, який готовий інвестувати в Україну, зважаючи на привабливі ставки. Питання в тому, чи здатна Україна залучити цей капітал?” – сказав головний економіст по Росії і СНД інвестбанку Merrill Lynch Володимир Очаківський.

За його словами, відповідь на це питання залежить від готовності країни і далі прямувати шляхом реформ.

“Якщо структурні реформи триватимуть, ситуація із залученням капіталу складеться сама по собі”, – сказав він.

Крім того, зазначив експерт, необхідно більш активно інформувати про вже досягнуті успіхи. “Адже багато чого було зроблено, і ринок відповідно відреагував зростанням котирувань українських паперів. Але багато інвесторів просто не знає, що тут відбувається, що вже зроблено. Необхідно більш активне спілкування з інвесторами”, – пояснив В.Очаковський.

Важлива, за його словами, також більш активна взаємодія українського центрального депозитарію з основними світовими депозитаріями для розширення доступу глобального капіталу до внутрішніх суверенних боргових паперів. “Рівень прибутковості на внутрішньому ринку дуже привабливий”, – зазначив експерт.

Необхідність проведення активної інформаційної політики також відзначив начальник управління корпоративних фінансів Укрсиббанку Сергій Ягнич.

“Україні необхідно бути більш інформаційно відкритою. Інвестиції так чи інакше прийдуть в Україну, питання тільки в тому, чи буде це зараз, коли у світі спостерігаються дуже низькі ставки на капітал, чи в якийсь інший період”, – сказав він.

За словами керівника представництва МВФ в Україні Жерома Ваше, крім реформ і активного спілкування з інвесторами, істотним поштовхом для інвестицій в Україну могла б послужити прозора приватизація.
“Це приверне увагу до України не тільки інвесторів, які безпосередньо бажали б взяти участь у такій приватизації, але і всіх інших інвесторів”, – сказав він.

Водночас директор Nordwand Capital Андрій Павліченків ще раз акцентував увагу на необхідності проходження реформ. “Ринок боргових цінних паперів, як і раніше, вбачає суттєві ризики макроекономічної ситуації. Україна провела велику реструктуризацію зовнішнього боргу, та залишається сильно обтяженою боргами у відношенні до ВВП. Це певний ризик для ринку, і Україні для його зниження необхідно більш швидке відновлення ВВП”, – сказав він.

Крім того, експерт відзначив необхідність подальших реформ щодо зміцнення банківської системи, в тому числі перегляду процедури банкрутства підприємств, що дозволить скоротити рівень недієздатних кредитів у портфелях банків, а також впровадження структурних реформ, основною з яких є судова.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua