Сигарети можуть подорожчати в середньому на 4-5 грн


Сигарети можуть подорожчати в середньому на 4-5 грн

Міністерство фінансів України пропонує підвищити специфічну ставку акцизу на тютюн (на 1000 сигарет) на 30%, а адвалорну з 12% до 15%. За розрахунками експертів, це дозволить отримати доходи на рівні 36-39 млрд грн до Державного бюджету в 2017 році, тоді як в 2016 році доходи від тютюнових акцизів повинні скласти 30-32 млрд гривень. Це також дозволить зменшити рівень споживання сигарет приблизно на 10% при зростанні середньої ціни пачки сигарет на 4-5 грн.

«Проект Закону №5132 про внесення змін у Податковий кодекс України вже зареєстрований у Верховній Раді. Він передбачає збільшення акцизного податку на тютюнові вироби. Зазначені зміни були розроблені з урахуванням рекомендацій Світового банку. Світовим банком було запропоновано чотири сценарії, з яких Міністерство фінансів обрало другий варіант, бо вважає його оптимальним. Цей варіант передбачає підвищення специфічної ставки акцизу на 30% і адвалорної — на 3 процентні пункти», — пояснив Артем Наврата, заступник начальника Управління податкової політики Міністерства фінансів України.

Політика оподаткування тютюнових виробів в попередні роки підтвердила свою ефективність. Зокрема завдяки підвищенню акцизів на тютюн на 40% в 2016 році, за січень-липень 2016 року до держбюджету надійшло рекордні 18,8 млрд. грн. від тютюнових акцизів. Це на 6,8 млрд грн більше, ніж за аналогічний період 2015 року.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua