Темпи відновлення економіки України недостатні – постпред МВФ


Темпи відновлення економіки України недостатні – постпред МВФ

Темпи відновлення економіки України є очікуваними і недостатніми, повідомив постійний представник Міжнародного валютного фонду (МВФ) в Україні Жером Ваше.

“Економіка досягла макроекономічної стабілізації, ми бачимо поступове оздоровлення економіки – зростання на 1,5%, як прогнозує МВФ у 2016 році. Але це помірне оздоровлення. Ми хотіли б бачити більш стійке”, – сказав він на прес-конференції в Києві у вівторок.

Серед стримуючих факторів Ж.Ваше назвав нестійкість цін на ресурси, що негативно позначається на експорті, проблеми у торговельних відносинах з РФ, а також слабкість фінансового сектора, який ще не готовий повною мірою підтримувати оздоровлення економіки.

“Ми бачимо безкредитне оздоровлення банківської системи: є необхідне зростання, але ще недостатнє для підтримки оздоровлення економіки”, – сказав постпред МВФ.

За словами Ж.Ваше, не менш важливою проблемою на шляху вперед залишається також боротьба з корупцією.

“Основною перешкодою для інвестицій в Україну є поганий бізнес-клімат і це, насамперед, пов’язано корупцією. Ми будемо підтримувати програму реформ в Україні, спрямованих на забезпечення стабільного зростання економіки, а не циклічного. Але для нас важливі конкретні кроки. Є сфери, де необхідно прискорити прогрес. Це, зокрема, боротьба з корупцією”, – сказав він.

Як повідомлялося, МВФ очікує зростання економіки України у 2016 році на 1,5% і в 2017 році на рівні 2,5%. За оцінками Фонду інфляції в 2016 році складе 13% і в 2017 році – 8,5%, баланс поточного рахунку – мінус 2,6% ВВП і “мінус” 2,3% ВВП відповідно.

Національний банк України прогнозує зростання ВВП в 2016 році на 1,1%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:МВФ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua