НКЦПФР знайшла нових біржових маніпуляторів


НКЦПФР знайшла нових біржових маніпуляторів

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) винесла рішення по семи справах за фактами маніпулювання цінами на фондовому ринку.

Регулятором встановлені численні факти маніпулювання цінами з боку торговця цінними паперами ТОВ «ФК Олімп» (назву товариства змінено на ТОВ «Вестерн Брок»).

Угоди з ознаками маніпулювання здійснювалися з цінними паперами ПАТ «ЗНКІФ «Хайграунд Кепітал Менеджмент» (липень – листопад 2015 року), дисконтними облігаціями ВАТ «Фінансова компанія «Агрохолдинг Полісся» (червень – липень 2015 року), дисконтними облігаціями ВАТ «Фінансова компанія «Кредит сервіс» (стара назва – ПАТ «Бюро кредитних історій «Кредит сервіс») (січень – квітень 2015 року) – на фондовій біржі ПАТ КМФБ і ПАТ «Фактор-Кредит “Фенікс” (стара назва – ПАТ «Бюро кредитних історій «Фенікс») (березень – квітень 2015 року) – на фондових біржах ПАТ КМФБ і ПрАТ УМФБ.

Угоди укладалися неодноразово протягом торгової сесії і майже одночасно (з незначною різницею в хвилини). Зазначені угоди не мали очевидного економічного сенсу, за результатами більшості операцій власник цінних паперів не змінювався. Таким чином торговець здійснював операції купівлі /продажу акцій, які тільки дають уявлення про ціну, що не відповідає дійсності, і призводять до встановлення інших цін, ніж ті, які існували б за відсутності вищевказаних операцій.

Розглянувши всі чотири справи в комплексі, НКЦПФР прийняла рішення об’єднати їх в одне провадження і за встановленими численними фактами маніпулювання цінами застосувати до ТОВ «ФК Олімп» санкцію у вигляді анулювання ліцензії на здійснення професійної діяльності з торгівлі цінними паперами.

Ще дві справи були розглянуті стосовно торговця цінними паперами ТОВ «Рікус» за фактами маніпулювання цінами дисконтних облігацій ВАТ «Фінансова компанія «Агрохолдинг Полісся» та цінних паперів ПАТ «ЗНКІФ «Хайграунд Кепітал Менеджмент» на фондовій біржі ПАТ КМФБ.

Комісія також об’єднала зазначені дві справи в одне провадження і за встановленими фактами маніпулювання цінами прийняла рішення застосувати до ТОВ «Рікус» фінансову санкцію у розмірі 200 тис. грн.

Комісією встановлено факт маніпулювання цінами акцій ПАТ «Маріупольський металургійний комбінат ім. Ілліча» з боку професійного учасника ринку ТОВ «Універ Капітал». У період з липня по листопад 2015 року торговець цінними паперами з метою встановлення певного біржового курсу системно в останні дні кожного місяця укладав на фондовій біржі ПАТ «Українська біржа» угоди з акціями на користь двох фізичних осіб – одна з яких в період з 31 липня 2015 року по 6 листопада 2015 року була контролером товариства, а інша була контролером ТОВ «КУА Універ Менеджмент». Зазначені угоди не мали очевидного економічного сенсу, за результатами торгів власник цінних паперів не змінювався. Крім того, цінні папери ПАТ «Маріупольський металургійний комбінат ім. Ілліча» в кількості 204 тис. шт. знаходилися в ІСІ, які перебували під управлінням пов’язаної з торговцем компанії ТОВ «КУА Універ Менеджмент».

За встановленим фактом маніпулювання цінами на фондовому ринку до торговця цінними паперами ТОВ «Універ Капітал» застосовано фінансову санкцію в розмірі 170 тис. грн.

Регулятор відзначає, що станом на 21 вересня, за фактами маніпулювання цінами на фондовому ринку НКЦПФР порушено 153 справи, з них протягом поточного року розглянуто та прийнято рішення у 54 справах за даним видом правопорушення. За результатами розгляду накладено штрафів на загальну суму 4,07 млн грн, відносно 8 торговців цінними паперами застосовані санкції у вигляді анулювання ліцензії.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НКЦПФР
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua