Данилюк сподівається уникнути секвестру бюджету 2016


Данилюк сподівається уникнути секвестру бюджету 2016

Державний бюджет України на 2016 рік має проблеми з виконанням окремих статей доходів, проте Міністерство фінансів вважає за можливе уникнути секвестру.

Про це повідомив міністр фінансів Олександр Данилюк журналістам в Києві.

“Ризики (секвестру – Ред.) є, але ми зараз менеджеримо, шукаємо рішення. І думаю, що ми знайдемо рішення для 2016 року”, – сказав він.

Данилюк уточнив, що повідомлення про нібито необхідність секвестру держбюджету 2016 з посиланням на його інтерв’ю одному зі ЗМІ некоректні, бо слова були вирвані з контексту.

Як повідомлялося з посиланням на дані Держказначейства, за вісім місяців доходи держбюджету склали 361,11 млрд гривень, не дотягнувши 5,6% до бюджетного розпису, в тому числі по загальному фонду – 338,57 млрд гривень, що на 4,9% менше плану.

Основною причиною відставання від бюджетного розпису є відсутність надходжень від Національного банку: планувалося, що за вісім місяців центробанк перерахує 23 млрд грн прибутку за 2015 рік, в тому числі в серпні – 4 млрд гривень.

Держказначейство вказувало, що в порівнянні з січнем-серпнем минулого року зростання доходів склало 6,9%, в тому числі по загальному фонду – 6%.

Доходи держбюджету 2016 визначені в 601,87 млрд гривень, у тому числі загального фонду – 569,51 млрд гривень, тоді як витрати – 674,52 млрд гривень і 640,29 млрд гривень відповідно.

У порівнянні з реальним виконанням держбюджетом-2015 у поточному році заплановано зростання доходів на 12,6%, в тому числі по загальному фонду – на 13,1%, зростання витрат – на 16,9%, в тому числі по загальному фонду – на 17,6%.

Держбюджет 2016 грунтується на прогнозі зростання ВВП 2% при інфляції 12%, тоді як в 2015 році інфляція склала 43,3%, а спад ВВП – близько 10,5%.

Уряд зараз погіршив прогноз ВВП на поточний рік до 1%, зберігши оцінку інфляції в 12%.

Згідно з Бюджетним кодексом, якщо за результатами квартального звіту про виконання держбюджету має місце недоотримання надходжень загального фонду більш ніж на 15% від бюджетного розпису, Мінфін готує пропозиції про внесення поправок до держбюджету.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua