0 800 307 555
0 800 307 555

Кабмін схвалив новий законопроект про відпустки


Кабмін схвалив новий законопроект про відпустки

Кабінет міністрів України схвалив проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку надання відпусток», який змінює правила грошової компенсації за невикористану відпустку і надання відпустки у зв’язку з навчанням або для догляду за дітьми, повідомила прес-служба міністерства соціальної політики.

«Документ спрямований на врегулювання питань своєчасного і цільового використання працівниками щорічних відпусток, додаткової соціальної відпустки працівникам, які мають дітей, надання додаткових відпусток у зв’язку з навчанням тощо», – йдеться в повідомленні.

Зокрема, встановлюється виплата грошової компенсації за дні, що залишилися від щорічної відпустки, що перевищують 24 календарних дня, які своєчасно не були використані працівниками. Також регулюються порядок і умови надання додаткової відпустки працівникам, які мають малолітніх дітей або повнолітню дитину-інваліда.

Як повідомила прес-служба, пропонується: збільшити тривалість неоплачуваної відпустки. Також планують посилити відповідальність роботодавців за порушення порядку надання або компенсації відпусток.

Крім того, пропонується надавати працівникам, які одночасно вчаться в кількох вищих навчальних закладах, навчальну відпустку за їхнім вибором в одному з закладів. Якщо працівники отримують другу вищу освіту, то право на оплачувану навчальну відпустку вони матимуть тільки в разі їх направлення на навчання роботодавцем. Водночас передбачається в цьому випадку право працівників на відпустку без збереження заробітної плати.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Особисті фінанси
Все, що ми знаємо про:Кабмін
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua