Сьогодні Кабмін забере собі в управління "Нафтогаз" - Гройсман


Сьогодні Кабмін забере собі в управління "Нафтогаз" - Гройсман

Кабінет міністрів України забере від Міністерства економічного розвитку і торгівлі собі в управління НАК “Нафтогаз України”, повідомив прем’єр-міністр Володимир Гройсман перед початком засідання в четвер.

“Сьогодні ми приймемо ще одне рішення про переведення в управління від Мінекономрозвитку в Кабінет міністрів України компанії “Нафтогаз України”, – сказав він.

Прем’єр зазначив, що виник нещодавно в публічній площині конфлікт навколо перепідпорядкування МЕРТ на себе від правління НАК кадрових і фінансових питань ПАТ “Укртрансгаз” додатково сфокусував тему необхідності реформування “Нафтогазу України” в частині поділу компанії і публічності навколо управління підприємствами НАК.

“Тому рівень управління Кабінетом міністрів тільки прискорить цей процес”, – підкреслив Гройсман.

Як повідомлялося, в середині вересня виник конфлікт навколо “Укртрансгазу”. МЕРТ, не повідомивши керівництво НАК, наказом від 7 вересня оновив статут компанії, перебравши на себе функції з управління ПАТ “Укртрансгаз” в частині зміни правління і наглядової ради УТГ, а також затвердження його фінплану і інвестпрограми, тоді як раніше це входило в компетенцію правління “Нафтогазу”.

За словами, президента “Укртрансгазу” Ігоря Прокопіва, ініціатива щодо зміни перепідпорядкування оператора ГТС з НАК на МЕРТ належала йому, оскільки у керівництва НАК і УТГ різні бачення на майбутнє оператора в частині бізнесів з управління магістральними газопроводами, ПСГ і сервісними службами, а також на обсяги закупівель обладнання для виробничих потреб.

І.Прокопів вважає, що УТГ, незважаючи на купується статус незалежного оператора, мав беззастережне підпорядкування правлінню НАК в частині кадрової політики і закупівель компанії.

У свою чергу “Нафтогаз” заявив, що така зміна статуту поставила під загрозу укладення НАК кредитної угоди із залученням СБ на суму $500 млн, є порушенням умов за кредитною угодою з ЄБРР і загрожує потенційним дефолтом по заборгованості, гарантованої державою.

Пізніше МЕРТ скасував своє рішення про перепідпорядкування “Укртрансгазу”, а на нараді під керівництвом прем’єр-міністра Володимира Гройсмана було прийнято рішення про створення робочої групи з напрацювання конкретних кроків з розділення (unbundling) “Нафтогазу” і подальшої передачі управління держхолдингом від МЕРТ Кабінету міністрів як колегіальному органу.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:Кабмін
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua