Рада прийняла за основу законопроекти про державну хмару і кібербезпеку


Рада прийняла за основу законопроекти про державну хмару і кібербезпеку

Верховна Рада в першому читанні прийняла за основу два важливі законопроекти. Один з них – № 4302 – регламентує зберігання держорганами даних в хмарних сховищах, а другий – № 2126а – регламентує забезпечення кібербезпеки в Україні.

Згідно із законопроектом № 4302, інформація, в тому числі з обмеженим доступом, якою володіють державні органи і держпідприємства, може оброблятися в системі хмарних обчислень на підставі договору, укладеного між постачальником хмарних послуг і власником інформації або власником системи. Винятком є інформація, яка в установленому порядку зарахована до державної таємниці. Така інформація не підлягає обробці на території країн-агресорів і країн, проти яких застосовані санкції. До того ж, хмарні системи зможуть отримувати сертифікати відповідності не тільки національним стандартам у сфері захисту інформації, а й використовувати міжнародні.

Що стосується законопроекту про основи кібербезпеки, то він ініціює створення національної системи кібербезпеки, в якій братимуть участь держава, приватний сектор і громадянське суспільство. Законопроект структурує положення по національній системі кібербезпеки, напрямки її роботи, принципи координації та взаємодії.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua