Страшні платіжки за комуналку: як платити менше


Страшні платіжки за комуналку: як платити менше

Вже через кілька місяців українці отримають перші рахунки за опалення. За рік подорожчало все: гаряча і холодна вода, газ, опалення і електроенергія.

Уже зараз в Києві 6,4 кубометра гарячої води (стільки згідно з нормативом споживає родина з 4 чоловік) обійдуться в 531 гривню. Крім того, наступного року на 25% подорожчає електроенергія. Як можна платити за воду менше?

Як витрачати менше

Експерт у сфері енергоефективності Ганна Шумейко розповідає: за місяць сотні літрів води марнуються. Уже зараз кожна родина може почати економити воду, використовуючи кілька простих порад. Насамперед необхідно встановити ричагові крани. За словами експерта, за рік такі крани дозволять заощадити до 300 гривень.

Крім того, експерт рекомендує:

Поміняти або “модернізувати” зливний бачок. Експерти також радять поміняти зливний бачок в туалеті на той, який використовує менше води. Для цього можна придбати спеціальний бачок з енергозберігаючою системою, яка контролює подачу води, або ж просто встановити до бачка наповнену водою пластикову пляшку – це допоможе зменшити обсяг води в бачку.

Нова пральна машинка. Пральна машина з класом енергоспоживання А+ і вище допоможе заощадити за місяць десятки літрів води. Також пральну машину варто заповнювати повністю, але не перевантажувати, оскільки це збільшує споживання електрики.

Мити посуд не в проточній воді і берегти воду.
Для економії води також варто встановити насадки для душу і змішувачі з низькою витратою або розпилювачі на змішувач. Крім цього, багато хто, як показують соцопитування, забуває вимикати воду під час чищення зубів.

Приймати душ, а не ванну. Приймаючи душ протягом 5 хвилин, витрачається максимум 100 літрів води, а для наповнення ванни необхідно більше 200 літрів. У Києві кубометр гарячої води з сушаркою для рушників коштує 83,1 грн.

Скільки доведеться платити за гарячу воду:

Прийняти ванну – 25 грн
Прийняти душ – 3,5 грн
Вмитися і почистити зуби – 2 грн

Слід зазначити, що вартість гарячої води для українців в різних регіонах різна. Так, в Кузнецовську Рівненської області кубометр коштує 14,88 грн, а клієнти однієї з ТКЕ в Дніпропетровську змушені будуть платити 85,83 грн за такий самий об’єм гарячої води.

Що ще подорожчає

Ще минулого року НКРЕКП прийняла постанову №220, згідно з якою електроенергія в Україні повинна подорожчати майже вп’ятеро. До квітня минулого року родина, при споживанні понад 100 кВт*год електроенергії на місяць, за кожен кіловат платила за кожен кіловат 36,6 копійки. У вересні минулого року тариф підняли до 78,9, а в березні 2016-го – до 99 копійок. На цьому подорожчання не зупинилося. Так, з вересня цього року за кожен кіловат доводиться платити 1 грн 29 копійок.
Уже в березні наступного року за кожен кВт*год при споживанні понад 100 кВт доведеться платити 1 грн 68 копійок, а до 100 кВт – 90 копійок.
Як зазначають в Нацкомісії, поетапне підвищення тарифів для населення проводять для усунення перехресного субсидування і вирівнювання цін на ці ресурси до рівня ринкових.

Олександр Литвин

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua