Експерти вважають зміцнення гривні тимчасовим — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Експерти вважають зміцнення гривні тимчасовим

Валюта
9441
Розпочатий в кінці серпня обвал курсу гривні на валютному ринку був зупинений лише з появою повідомлення про рішення Міжнародного валютного фонду виділити Україні транш у розмірі 1 млрд USD. До цього гривня стрімко падала.
Почалося падіння національної валюти з 11 серпня, коли курс долара після довгої перерви переступив позначку 25 грн/USD. Далі, протягом місяця зниження курсу гривні тривав увесь час. А 5 вересня на міжбанку був зафіксований пік його падіння: курс гривні мало не переступив позначку 27 грн/USD, зупинившись на рівні 26,86 грн/USD.
«Рішення МВФ про виділення фінансування нашій країні дало сильну психологічну підтримку гривні. Зміцнення національної валюти може продовжитися до позначки 25,7- 25,6 грн/USD», – вважає виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко.
Експерти відзначають, що виділення траншу МВФ помітно вплинуло на розстановку сил на валютному ринку: зараз попит на валюту знизився в порівнянні з пропозицією, що дозволяє Національному банку не втручатися в хід торгів.
Період бюджетних платежів також стане додатковою підтримкою для національної валюти. У цей період експортери більш активно позбуваються валютної виручки, а імпортери на час розрахунків з бюджетом знижують попит на купівлю валюти. Локальне зміцнення курсу гривні буде додатковим приводом для експортерів конвертувати частину коштів в національну валюту. Однак в такому стані ринок довго перебувати не зможе – збільшення попиту на валюту з боку імпорту для забезпечення збиральної кампанії і опалювального сезону змінить розстановку сил, в результаті чого гривня знову опиниться під тиском.
Дещо більш песимістичні прогнози дає економічний експерт Володимир Ланда. «До кінця року позитивних новин для національної валюти майже не очікується, тому гривня буде девальвувати під тиском надлишкової ліквідності на коррахунках банків і погіршення платіжного балансу», – прогнозує він.
Головним же фактором здешевлення гривні цієї осені, за словами експерта, стане інфляція, яка помітно прискориться завдяки закінченню сезону дешевих овочів і фруктів, а також зростанню тарифів на тепло і електроенергію. В результаті тільки за останні чотири місяці інфляція може становити 8-10% (перевищить показник перших восьми місяців, що становив 4,5%).
«Зростання інфляції не буде забезпечене таким самим зростанням економіки, що відіб’ється на курсі національної валюти: до кінця року можна очікувати ослаблення гривні приблизно на 10%, до рівня 28-29 грн/USD. Таким чином, річний максимум курсу 27,1 грн/USD з великою ймовірністю буде перевищено, тоді як історичний максимум, зафіксований в лютому 2015 року, в цьому році оновлений не буде. Завдяки припиненню економічного спаду і збільшеним золотовалютним резервам на найближчі місяці гривня має хороший захист від «американських гірок», які ми спостерігали півтора роки тому», – вважає Ланда.
У свою чергу Устенко не виключає, що курс долара може зрости і до 30 грн/USD. «У разі відмови від реформ і припинення співпраці з МВФ долар має шанс зрости до 30 грн/USD і вище», – прогнозує він.
Але після сприятливого для України рішення МВФ гривня почала впевнено зміцнюватися: торги на міжбанку 19 вересня завершилися черговим її зміцненням до $25,76 грн/USD.
За матеріалами:
Hubs
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас