НКЦПФР подала в суд на Мін'юст


НКЦПФР подала в суд на Мін'юст

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) подала позов до Окружного адміністративного суду Києва на рішення Міністерства юстиції України про скасування державної реєстрації нормативно-правового акта, а саме рішення НКЦПФР “Про затвердження Положення про встановлення ознак фіктивності емітентів цінних паперів та включення таких емітентів в список емітентів, що мають ознаки фіктивності”.

Як повідомляє прес-служба НКЦПФР, норми Положення про встановлення ознак фіктивності були дієвим інструментом протидії торгівлі цінними паперами емітентів з ознаками фіктивності.

Включення цінних паперів до списку емітентів, що мають ознаки фіктивності, були спрямовані на захист прав інвесторів, які вводилися в оману щодо реальної вартості таких цінних паперів.

Зазначений нормативний акт був оскаржений в судовому порядку емітентом цінних паперів ВАТ “Імпульс плюс”, який був включений до Списку емітентів, що мають ознаки фіктивності.

Незважаючи на судовий процес, який триває досі, і те, що судом визнано недійсними лише кілька ознак фіктивності емітентів цінних паперів, Мін’юст скасував державну реєстрацію нормативно-правового акта НКЦПФР в цілому.

“Рішення Міністерства юстиції “де-юре” позбавляє регулятора фондового ринку можливості виконувати свої повноваження, встановлені законодавчими актами, та захищати права інвесторів. Ситуація, яка склалася, показує, що Мін’юст через процес реєстрації нормативно-правових актів втручається в сферу регулювання ринку цінних паперів”, – поскаржилися в НКЦПФР.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua