Стокгольм може відмовити "Нафтогазу" у позові до "Газпрому", - Коболєв


Стокгольм може відмовити "Нафтогазу" у позові до "Газпрому", - Коболєв

Стокгольмський арбітраж може відмовити “Нафтогазу” в розгляді позову до “Газпрому” щодо транзитного контракта 2009 року через зміну Міністерством економічного розвитку і торгівлі статуту НАК “Нафтогаз України”.

Про це заявив глава правління НАК “Нафтогаз України” Андрій Коболєв.

“Найбільший і найстрашніший наслідок, який ми можемо отримати – це відмова Стокгольмського арбітражу від розгляду транзитного справи проти “Газпрому”. У цій справі “Нафтогаз” вимагає від “Газпрому” 12 млрд доларів, введення можливості віртуального реверсу, гарантування транзиту газу на майбутнє і багато ще чого”, – зазначив Коболєв.

Як відомо, 7 вересня Міністерство економічного розвитку і торгівлі вивело з-під контролю НАК “Нафтогаз України” здійснення закупівель ПАТ “Укртрансгаз”, не повідомивши керівництво НАК “Нафтогаз України”.

За інформацією прес-служби НАК, така зміна статуту поставила під загрозу укладення “Нафтогазом” кредитної угоди з залученням Світового банку (СБ) на суму 500 млн дол і є порушенням умов за кредитною угодою з ЄБРР і потенційним дефолтом по заборгованості, гарантованої державою.

Дії МЕРТ вже викликали занепокоєння Європейського банку реконструкції та розвитку.

У “Нафтогазі” заявили, що такі дії ставлять під загрозу виконання Плану реформи корпоративного управління “Нафтогазу”.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування