Порошенко виступає за двосторонні угоди у сфері безпеки


Порошенко виступає за двосторонні угоди у сфері безпеки

Президент України Петро Порошенко вважає за необхідне укладення двосторонніх угод з країнами-гарантами, підписантами Будапештського меморандуму – для забезпечення безпеки України.

“Ми повинні зробити висновки з досвіду, який нам дав Будапештський меморандум, його дотримання. Нам необхідні двосторонні угоди з нашими союзниками, щоб забезпечити безпеку України”, – заявив він, виступаючи на 13-й щорічній зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії (YES) в Києві в п’ятницю вранці.

Як відомо, Київ звинувачуючи Росію в анексії Криму та подальшій агресії на Донбасі, вказує порушення Москвою Будапештського меморандуму і відсутність більш жорсткої реакції інших підписантів.

Будапештський меморандум про гарантії безпеки у зв’язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (ДНЯЗ) – міждержавний документ, який гарантує дотримання положень Заключного акта ОБСЄ, Статуту ООН та ДНЯЗ щодо України як держави-учасниці Договору, що не володіє ядерною зброєю. Підписаний 5 грудня 1994 року лідерами України, США, Росії та Великобританії.

Франція і Китай – два інших учасники ДНЯЗ, котрі володіли на момент підписання Будапештського меморандуму ядерною зброєю, надали аналогічні гарантії, зробивши відповідні заяви, але не поставили свої підписи під цим документом

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua