Україна почала процедуру оскарження російського транзитного ембарго в СОТ


Україна почала процедуру оскарження російського транзитного ембарго в СОТ

Україна в рамках своєї участі у Світовій організації розпочала процедуру оскарження рішення уряду Російської Федерації про введення ембарго на транзит українських товарів з російської території в напрямку третіх країн, зокрема Казахстану та Киргизстану.

Як повідомили в прес-службі Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, український експорт через ембарго з початку року скоротився на 35,1%, експорт у Казахстан впав на 45,5%. “В цілому втрати експорту товарів до Казахстану за підсумками року і Киргизстан за підсумками другого півріччя оцінюються в обсязі 400 мільйонів доларів.

А додаткові втрати (які сформуються в результаті всіх обмежувальних заходів – ред.) складуть 0,3% ВВП”, – повідомили в Мінекономрозвитку. У міністерстві підкреслили, що рішення почати процедуру оскарження є послідовним кроком на шляху захисту інтересів України, а також мінімізації негативних наслідків для нашої країни та наших торгових партнерів.

Коментуючи прийняте рішення, перший віце-прем’єр-міністр Степан Кубів нагадав, що Україна не раз заявляла про необґрунтованість російського транзитного ембарго. “Введені Російською Федерацією необґрунтовані заходи не відповідають нормам СОТ”, – цитує Кубіва прес-служба Мінекономрозвитку. У свою чергу, торговий представник України Наталія Микольська зазначила, що Київ неодноразово закликав Москву скасувати дискримінаційні рішення. “Україна неодноразово закликала Російську Федерацію скасувати необґрунтовані транзитні обмеження і відновити недискримінаційний, вільний режим транзиту для всіх членів СОТ”, – цитує Микольскую прес-служба. За словами торгпреда, свою позицію Україна представляла і до СОТ, а саме – на Генеральній раді СОТ 24 лютого і 27 липня поточного року, а також на засіданнях відповідних комітетів СОТ. Причому аргументи української сторони підтримали делегації Канади, США, ЄС, Японії, Австралії, Швейцарії, Кореї та Туреччини. Як повідомлялось, взаємні торгові обмеження між Україною і Росією були введені в січні поточного року через те, що між Україною і ЄС набув чинності режим вільної торгівлі. Взимку був значно обмежений експорт українських товарів у Росію, а потім було накладено повне ембарго на експорт продовольства з України в Росію. У липні Росія продовжила політику торговельних обмежень, закривши транзит українських товарів по своїй території в напрямку третіх країн, перш за все Казахстану і Киргизстану. За різними оцінками, втрати українських виробників від введених Росією санкцій перевищили 1 мільярд доларів.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua