МВФ видав Україні черговий транш: на що підуть гроші


МВФ видав Україні черговий транш: на що підуть гроші

Рада директорів Міжнародного валютного фонду ухвалила позитивне рішення про продовження програми співпраці з Україною та виділення фінансової допомоги.

Про це йдеться у повідомленні президента Петра Порошенка в мікроблозі Twitter.

“Рішення Фонду відкриває шлях до виділення фіндопомоги з боку США в обсязі мільярд доларів і Євросоюзу – макрофінансової допомоги в рамках додаткових ще 600 мільйонів євро, інших міжнародних фінансових організацій”, – написав він на своїй сторінці в Facebook.

Також, за його словами, воно відчиняє вікно можливостей для залучення іноземних інвестицій в українську економіку.

У повідомленні наголошується, що все це дозволить тримати стабільність гривні, зафіксувати макроекономічну стабілізацію і підтримати перші паростки економічного зростання.

“На рівні Бюджету 2017 року, проект якого буде презентовано днями, ми зможемо зробити перші кроки з підвищення соціальних стандартів”, – повідомив Порошенко.

“Але глобально в цій історії йдеться не про гроші. Позитивне рішення МВФ свідчить про те, що світ визнає – в Україні відбуваються реформи, в Україні відбуваються якісні і позитивні зміни і країна рухається в правильному напрямку”, – написав він.

“І, як не парадоксально, резолюція Фонду – це також сигнал агресору, який намагався нам поставити палки у колеса навіть на сесії Ради керуючих МВФ. Спроби Росії підірвати солідарність МВФ з Україною і зірвати рішення про транш – провалилися. Кремль програв у цій операції”, – йдеться у повідомленні.

Як відзначили у НБУ, третій транш Міжнародного валютного фонду буде спрямовано на збільшення міжнародних резервів Національного банку.

“Національний банк вітає рішення Ради директорів Міжнародного валютного фонду щодо схвалення другого перегляду програми розширеного фінансування. Це свідчить про підтримку програми реформ в Україні міжнародною організацією і є сигналом як для вітчизняних, так і зовнішніх інвесторів, що наша країна прямує правильним шляхом до відновлення стійкого економічного зростання”, – підкреслив заступник голови НБУ Олег Чурій.

Як зазначається, сума третього траншу фінансування становить 716,11 спеціальних прав запозичення (СПЗ) або близько 1 млрд доларів в еквіваленті.

“Більшу його частину Україна отримає в СПЗ, іншу частину – в міжнародних валютах. Цей транш буде спрямовано на збільшення міжнародних резервів Нацбанку”, – повідомляє регулятор.

“За умови отримання цих коштів, а також залучення наступного, четвертого траншу від МВФ у розмірі 1,3 млрд доларів, міжнародні резерви, за прогнозами НБУ, до кінця цього року можуть зрости з 14,1 млрд доларів до 17,2 млрд доларів”, – заявили у НБУ.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua