Транш МВФ – це аванс Україні, – експерт


Транш МВФ – це аванс Україні, – експерт

Проект бюджету на 2017 рік, який уряд презентував 15 вересня, швидше за все, готувався спільно з експертами МВФ. Якби бюджет не відповідав вимогам МВФ, кредитний транш, який напередодні схвалив Фонд, Україна б не отримала.

Про це розказала експерт з економічних питань Міжнародного центру перспективних досліджень Ангела Бочі.

“Одна з вимог МВФ при наданні траншу – збалансований бюджет. Але цей транш і так є авансом для України, оскільки ми не виконали декілька структурних маяків, які передбачалися програмою співробітництва”, – заявила експерт.

За її словами, в червні парламент повинен був прийняти п’ять законопроектів, але народні депутати не ухвалили їх. Зокрема, мова йдеться про антикорупційне законодавство, фінансовий ринок, реформування фіскальної служби. Єдине зобов’язання, яке Україна виконала перед МВФ, – це реформа енергетичного ринку і по лінії НБУ – перехід до гнучкого курсоутворення, інституційні перетворення.

Водночас, коментуючи можливість підвищення зарплат освітянам і працівникам медичної сфери на 20-30% у наступному році, про що заявив прем’єр Володимир Гройсман, Ангела Бочі ставить питання: з яких надходжень уряд збирається це робити? Крім того, збільшення витрат на оборону, закладене в бюджеті-2017, також логічний крок. Але знову ж таки, з яких надходжень збільшать видатки на армію.

“Можливо, це підвищення акцизів. Можливо, дійсно почнеться процес приватизації. Цього року було закладено 17 мільярдів гривень надходжень у Держбюджет від приватизації. Вже другий рік поспіль ця сума закладається в бюджеті. Та в 2015-му від приватизації надійшла до Держбюджету мізерну сума. В цьому поки що близько 100 мільйонів гривень”, – говорить економічний експерт.

Водночас, на думку Ангели Бочі, навряд чи уряд заради наповнення бюджету буде підвищувати комунальні тарифи. За її словами, вони й так підвищенні до пропонованого МВФ рівня.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua