Система е-декларування повинна бути запущена повністю - "Transparency International Україна"


Система е-декларування повинна бути запущена повністю - "Transparency International Україна"

У “Transparency International Україна” виступають за необхідність цілісного запуску реєстру електронного декларування та створення антикорупційного суду як механізму притягнення до відповідальності корупціонерів.

“На жаль, життя не за коштами дуже поширене, цим дуже уражена наша судова система”, – сказав на прес-конференції виконавчий директор “Transparency International Україна” Ярослав Юрчишин.

За його словами, судді не можуть пояснити походження своїх автомобілів і нерухомості.

“З активізацією НАБУ і запуском електронної системи декларування судді починають більше ховатися. Переписувати своє майно на бабусь і знайомих”, – наголосив Я. Юрчишин.

У цьому контексті в. о. директора “Transparency International Україна” заявив про “критичну необхідність цілісного запуску системи електронного декларування”.

“Через технічні проблеми система не повною мірою працює. Дуже сподіваюся, що НАПК зможе виправити всі технічні недоробки”, – сказав він.

Також виконавчий директор організації зазначив, що немає необхідності внесення змін до законодавства з цього питання.

Ще одним важливим елементів у боротьбі з корупцією, за словами Я. Юрчишина, є створення антикорупційного суду.

“Ми вітаємо те, що в законодавстві прописана можливість створення антикорупційного суду”, – сказав він, додавши, що такий законопроект має бути зареєстрований у Верховній Раді найближчим часом.

Крім того, на прес-конференції старший аналітик “Transparency International Україна” Дмитро Якимчук розповів про проведений аналіз декларації суддів найвищої інстанції за минулий рік. За його словами, судді, які отримують зарплату в 200-400 тис. грн на рік, купують і обслуговують автомобілі, які коштують понад мільйон гривень.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua