Гройсман пообіцяв, що фінансування субсидій пройде в повному обсязі


Гройсман пообіцяв, що фінансування субсидій пройде в повному обсязі

Фінансування субсидій громадянам України для компенсації зростання тарифів відбудеться з дотриманням всіх планів і в повному обсязі, сказав прем’єр-міністр України Володимир Гройсман в ході селекторної наради з главами регіонів.

“Все буде нормально, все буде профінансовано”, – сказав глава уряду.

Гройсман підкреслив, що, за розрахунками уряду, обсяг субсидій буде таким, щоб на поточний момент максимально допомогти вразливим верствам населення, а потім шляхом монетизації субсидій стимулювати їх економити ресурси.

Крім того, Гройсман підкреслив, що політика тарифоутворення повинна бути прозорою і зрозумілою, а місцеві влади повинні пояснити своїм співгромадянам формулу формування тарифів з урахуванням цін на газ. “Я наведу кілька прикладів. Припустимо, двокімнатна квартира 50 кв. м, склад сім’ї – три особи. Дохід на сім’ю – 7 тисяч гривень. Обов’язковий платіж після підвищення цін – 2 520 гривень, але платіж з субсидією буде 876 гривень. Для сім’ї 4 особи з загальним доходом 9 тисяч гривень платіж з субсидією складе 1 332 гривні. Для сім’ї з двох пенсіонерів платіж (з урахуванням субсидії – ред.) складе 387 гривень.

Ось наша відповідь всім популістам”, – сказав Гройсман. Читайте також Кабмін цього тижня внесе до Ради проект держбюджету на 2017 рік – Гройсман Він підкреслив, що політика тарифоутворення повинна бути прозорою і зрозумілою, а місцеві влади повинні пояснити своїм співгромадянам формулу формування тарифів з урахуванням цін на газ. “Місцеві ради та обласні ради ведуть розрахунки і приймають рішення за цінами і тарифами, а потім передають свої пропозиції в Національну комісію з електроенергетиці та комунальних послуг”, – сказав Гройсман.

Він уточнив, що в разі, якщо місцеві влади вважають ціни і тарифи завищеними, вони можуть прийняти рішення про компенсацію різниці з коштів місцевих бюджетів. “Але краще інвестувати в модернізацію”, – сказав Гройсман.

Як повідомлялось, у Міністерстві соціальної політики прогнозують, що кількість сімей, що потребують отримання субсидій на оплату житлово-комунальних послуг, в опалювальному сезоні 2016-2017 роках зросте до 8-9 мільйонів з 5,5 мільйона після встановлення з 1 травня єдиної ціни на газ для всіх категорій споживачів.

У Міністерстві фінансів відзначили, що в 2015 році 43% рахунків за комунальні послуги покривалося субсидіями. У бюджеті минулого року було закладено 35 мільярдів гривень на ці цілі, а у 2016 році витрати перевищать 40 мільярдів гривень. За прогнозами Мінфіну, в 2017 році ця сума може збільшитися до 70-80 мільярдів гривень.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:Кабмін
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua