Держборг України на кінець року досягне $68 млрд або 80% ВВП - експерт


Держборг України на кінець року досягне $68 млрд або 80% ВВП - експерт

Державний і гарантований державою борг України, який на кінець липня становив 67 мільярдів доларів або 77% ВВП, на кінець 2016 року зросте до 68 мільярдів доларів або 80% ВВП, після чого знизиться в 2017 році до 75% ВВП. Такими прогнозами поділилася головний економіст Dragon Capital Олена Бєлан.

“Ми очікуємо невеликого прискорення зростання держборгу в другому півріччі за рахунок отримання фінансування від Міжнародного валютного фонду і США. Ми також очікуємо, що уряд збільшить внутрішні гривневі запозичення для фінансування дефіциту бюджету, але невелика девальвація гривні – до 27 гривні/долар до кінця року – повністю нівелює зростання боргу в національній валюті”, – йдеться в коментарі експерта.

За її оцінками, держборг в липні знизився на 0,2% в порівнянні з червнем в результаті погашення урядом кількох випусків гривневих облігацій внутрішньої держпозики, велика частина з яких перебувала в портфелі Національного банку України, в той час як зростаючий касовий дефіцит бюджету був профінансований переважно за рахунок залишків коштів, накопичених у попередні місяці.

Як повідомлялося, загальна сума державного і гарантованого державою боргу України на кінець липня 2016 року становила 66,995 мільярда доларів, що на 0,2%, або на 125,8 мільйона доларів менше за показник на початок місяця.

У гривневому еквіваленті загальна сума державного і гарантованого державою боргу на кінець липня склала 1,661 трильйона гривень, що на 0,4%, або на 6,892 мільярда гривень менше за показник на початок місяця.

З початку року, в січні-липні, сума державного і гарантованого державою боргу в доларах зросла на 2,3%, або на 1,490 мільярда доларів, в гривневому еквіваленті – на 5,7%, або на 89,181 мільярда гривень.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua