Рада в першому читанні скасувала ліцензування експорту та імпорту алкоголю і сигарет


Рада в першому читанні скасувала ліцензування експорту та імпорту алкоголю і сигарет

Верховна Рада прийняла в першому читанні депутатський законопроект про скасування ліцензування експорту та імпорту етилового, коньячного і плодового спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та фінансові санкції за неподання підприємцями звітів в цій сфері.

За прийняття за основу відповідного законопроекту №4958 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення ліцензійних процедур в сфері зовнішньоекономічної діяльності» проголосували 254 народних депутата при необхідному мінімумі в 226 голосів.

«Ліцензія коштує 780 гривень. Надходження від неї в бюджет менші, ніж витрати на її адміністрування. Це свідчить про те, що це потенційно корупційний інструмент. Пропозиція – прибрати ці штучні бар’єри», – сказав під час презентації законопроекту голова Комітету Верховної Ради з питань промислової політики і підприємництва Віктор Галасюк.

Депутат Сергій Соболєв повідомив, що прийняття цього законопроекту становить загрозу для спиртової галузі.

 «Це фактично початок повного знищення української спиртової галузі. Це підготовка до продажу «Укрспирту», – сказав він.

У свою чергу присутній в залі парламенту заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов зазначив, що документ не відноситься до продажу «Укрспирту».

 «Йдеться про ліцензії в розмірі 780 гривень, які я підписую вже півтора року… Це абсолютно безглузда бюрократична процедура, якої в Мінекономрозвитку зайняті 5 осіб», – повідомив він.

Президент України Петро Порошенко вважає за необхідне істотне спрощення процедури експорту в Україні, що стане значущим кроком на шляху побудови сприятливого інвестиційного клімату в нашій країні. У червні Верховна Рада відхилила законопроект про скасування ліцензування експорту та імпорту спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів, що мало скоротити корупційне навантаження на бізнес і стимулювати зовнішньоекономічну діяльність України.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua