Новий Шовковий шлях стане суттєво дешевшим


Новий Шовковий шлях стане суттєво дешевшим

До кінця цього року Україна розраховує знизити вартість логістики і час поїзда в дорозі за маршрутом Нового Шовкового шляху, що проходить із Китаю через Казахстан, Азербайджан, Грузію і Україну до Європи.

Про це повідомила радник міністра аграрної політики і продовольства Владислава Рутицька.

“Тестовий поїзд від кордону Китай-Казахстан пройшов за 15 діб. Ціна за один контейнер складає близько $5,2 тис., у планах – знизити до $3,098 тис. (середні оцінки). В цей тариф вже будуть включені оплата залізничного тарифу, морського фрахту, обов’язкових зборів і транспортно-експедиційне обслуговування”, – сказала вона.

За її словами, одним із головних завдань на сьогоднішній день є скорочення часу в дорозі до 10 днів.

“Засідання щодо вартості всіх логістичних складових відбудеться в кінці вересня в Казахстані. Тоді ми і будемо мати фінальний варіант розрахунків”, – додала радник міністра.

Крім того, Рутицька зазначила, що в кінці жовтня в Україні пройде транспортний тиждень, на якому очікується присутність представників урядових та бізнес-структур учасників проекту Новий Шовковий шлях.

Також Китай пропонує країнам-учасникам сформувати єдиний майданчик для фінансування та розвитку проекту, розробити систему аналізу ризиків та створити ефективну систему приватного і державного інвестування.

Нагадаємо, що перший експериментальний вантажний поїзд по Новому Шовковому шляху був запущений 15 січня 2016 року, а повернувся лише 17 квітня. Причиною простою була висока вартість перевезень (в два рази дорожче, ніж територією РФ) та відсутність замовлень по цьому маршруту.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua