683
Ні дня без мобільного платежу: платіжні звички споживачів
— Фінтех і Картки
Нещодавнє дослідження First Annapolis – Study of Mobile Banking & Payments – продемонструвало зростаючу популярність мобільних платежів. І це не дивно, зважаючи на загальний інтерес до цього виду платежів. Тим не менш, пройде ще чимало часу перед тим, як споживачі і зовсім перестануть носити з собою гаманці і замість них для оплати товарів і послуг користуватимуться мобільними пристроями.
Мобільний банкінг і мобільні платежі стають все більш популярними серед користувачів. Для порівняння, у травні 2015 року, лише 40% респондентів робили мобільний платіж протягом останніх 12 місяців перед опитуванням. Всього через рік цей показник досяг позначки 74%.
Всі види мобільних платежів продемонстрували зростання, а найбільш масовими стали мобільні платежі через додатки або онлайн.
Згідно з результатами дослідження, мобільні гаманці також набирають популярності: у 51% респондентів є мобільний гаманець в телефоні.

Споживачі все частіше використовують мобільні платіжні сервіси Apple Pay, Android Pay і Samsung Pay. Показник задоволеності споживачів цими сервісами залишається на досить високому рівні. Проте 75% власників мобільних пристроїв Apple, Android або Samsung досі не зареєстровані в платіжний сервіс, і тільки 4% використовують його регулярно (один раз на тиждень або частіше) (див. таблицю).
Споживачі стверджують, що при користуванні мобільними платіжними сервісами найчастіше стикаються з такими проблемами: неможливість використовувати сервіси в деяких торгових точках і побоювання за безпеку/приватність.
Незважаючи на те, що мобільним платіжним сервісам не вдалося досягти очікуваної популярності, експансія цього методу платежів абсолютно очевидна. А це, в свою чергу, зробить істотний вплив на споживчі звички і конкуренцію на ринку.
За матеріалами: PaySpace Magazine
Поділитися новиною
Також за темою
Ліміти на карткові перекази: чи будуть банки далі «закручувати гайки»
70 % підлітків та 42 % дорослих користуються ШІ в Україні — дослідження
Банки вводять нову комісію: скільки коштує розірвання відносин із клієнтом
Стартували серпневі виплати «Нацкешбеку»: українці отримають рекордні 509 млн грн
Плата за неактивність: що це за комісія і як банки її стягують
Samsung запустить власну кредитну картку — конкурента Apple Card
