В НБУ заспокоїли, що валютний ринок під контролем


В НБУ заспокоїли, що валютний ринок під контролем

Національний банк України заявляє про повний контроль ситуації на валютному ринку і підтверджує цільовий прогноз інфляції 12% на поточний рік.

Про це сказав директор департаменту монетарної політики і економічного аналізу НБУ Сергій Ніколайчук.

“Волатильність не виходить за межі надмірної: динаміка обмінного курсу залишається узгодженою з нашими цілями по інфляції 12% в цьому році і 8% – в наступному”, – сказав Ніколайчук.

За його словами, зміни валютного курсу в кінці літа-початку осені були прогнозованими і зв’язувалися з сезонним зростанням попиту на валюту.

Однак до цього фактору додалися і кілька непрогнозованих: “зниження цін на зернові і певна нервозність з ситуацією в Криму і на сході країни”.

У той же час Ніколайчук наголосив, що ситуація на валютному ринку залишається нормальною.

“У нас є можливості для контрольованості процесу”, – зазначив він, нагадавши про розмір золотовалютних резервів НБУ в 14,1 млрд дол.

Директор департаменту уточнив, що нормальної волатильністю курсу в середньостроковому періоді вважаються коливання до 10-20%.

“Ненормальною (волатильність) стає тоді, коли починає сама по собі генерувати панічна поведінка населення, надмірний попит на валюту, перенесення девальвації на ціни і вихід інфляції за межі наших цільових показників”, – пояснив Ніколайчук.

Він нагадав, що в стратегії НБУ закладені три основні мети інтервенцій: акумулювання резервів, згладжування короткострокових коливань і зменшення волатильності, а також допомога основному монетарному інструменту – процентній ставці – в досягненні інфляційних цілей.

За словами представника НБУ, поки мова йде лише про згладжування волатильності.

У той же час в середньостроковій перспективі курс гривні більше залежить від динаміки цін на український експорт, темпу реформ і якості держбюджету-2017, зазначив Ніколайчук, нагадавши, що Нацбанк традиційно не оголошує жодних курсових орієнтирів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Валюта
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua