В Україні хочуть заборонити імпорт російських автобусів


В Україні хочуть заборонити імпорт російських автобусів

Депутат Верховної Ради Максим Саврасов (фракція “Блок Петра Порошенка”) закликає голову Державної фіскальної служби Романа Насірова та Генерального прокурора Юрія Луценка сприяти припиненню ввезення на територію України автобусів ПАЗ-4234-04 виробництва Павловського автобусного заводу (ПАЗ, Росія).

Про це йдеться в депутатському зверненні Саврасова до органів влади.

У своєму зверненні депутат вказує на можливі зловживання при митному оформленні автобусів при імпорті з Росії.

Зокрема, йдеться про можливе заниження митної вартості.

“З урахуванням офіційного курсу української гривні в цей період (квітень-червень), митна вартість ПАЗ-4234-04 становила від 22 660 до 24 847 доларів. Вартість таких автобусів в Росії на роздрібному ринку коливається від 2 140 тис. рублів до 2 286 тис. рублів (від 32,6 тис. доларів до 35,2 тис. доларів). з квітня по червень 2016 коливання офіційної вартості долара становили в Росії 64-66 рублів за 1 долар. Таким чином, вартість автобусів в Україні значно нижча за їхню вартість в Росії, що може вказувати на заниження вартості при митному оформленні”, – йдеться в зверненні.

За наявними у депутата даними, в квітні 2016 року в Україну було завезено 7 автобусів ПАЗ-4234-04 митною вартістю від 565 674 до 603 946 гривень, в травні – 22 автобуса митною вартістю від 578 891 до 602 173 гривень, в червні – 18 автобусів митною вартістю від 579 148 до 620 677 гривень.

Також в депутатському зверненні сказано, що в митних деклараціях двигуни даних автобусів вказані як такі, що відповідають екологічному стандарту Євро-5, хоча, за даними експертизи, яка проводилася з квітня 2015 по квітень 2016, ці ж двигуни визначені як такі, що відповідають екологічному стандарту Євро-4.

“За даними експертизи державного підприємства “Державний автотранспортний науково-дослідний і проектний інститут”, яка проводилася в період з квітня 2015 по квітень 2016, ці двигуни відповідають екологічному стандарту Євро-4. За даним фактом слідче управління ГУ Національної поліції у Вінницькій області розпочало провадження за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України (службове підроблення)”- підкреслив Саврасов.

Депутат додав, що за адресою в Харкові, де за документами нібито виробляють автобуси, насправді немає виробничих потужностей, а знаходиться старий непрацюючий кінотеатр.

За словами депутата, громадський резонанс, викликаний приналежністю заводу ПАЗ до російського оборонно-промислового комплексу, вимагає ретельної перевірки фактів можливого зловживання при митному оформленні цих автобусів, які закуповуються за кошти українських платників податків.

Також, згідно зі зверненням, депутат просить призупинити ввезення на територію України зазначених автобусів до завершення слідства щодо ознак підробки сертифікатів екологічного стандарту їхніх двигунів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua