Україні необхідно надати безвізовий режим - доповідач Європарламенту


Україні необхідно надати безвізовий режим - доповідач Європарламенту

Комітету Європейського парламенту з питань громадянських свобод, юстиції і внутрішніх справ (LIBE) пропонує затвердити пропозицію про внесення України до перелік країн, з якими ЄС запроваджує безвізовий режим.

Про це на засіданні комітету заявила доповідач з українського питання у LIBE євродепутат Марія Габріель.

“Україна досягла необхідного прогресу і виконала всі необхідні критерії”, – сказала Габріель.

Доповідачка зазначила, що діалог з лібералізації візового режиму виявився ефективним інструментом для втілення складних реформ в сфері судочинства та внутрішніх справ.

Вона нагадала, що в Україні були створені три ключові інститути для боротьби із корупцією.

Габріель також згадала про міграційні ризики, зазначивши, що станом на сьогодні відмови у візах ЄС для українських громадян не перевищують 2%.

“Голосуючи за цю пропозицію, Європейський парламент підтвердить принцип, що кожна країна у разі виконання всіх необхідних критерієв, може отримати лібералізацію візового режиму”, – заявила Габріель.

Водночас вона наголосила, що Україна має продовжувати розпочаті реформи і відповідати необхідним критеріям після надання безвізового режиму.

Варто зазначити, що Комітет з питань громадянських свобод, юстиції і внутрішніх справ грає головну роль у схваленні безвізового режиму в Європарламенті.

Голосування по Україні на засіданні комітету у вівторок не було, за процедурою, воно має пройти під час третього розгляду питання, що може відбутися наприкінці вересня.

Схвалення безвізу з боку ЄС потребує часу з огляду на процедуру. Питання скасування віз мають розглянути на засіданні парламентського комітету, після цього – схвалити на пленарному засіданні Європарламенту, і, на завершення, має відбутися його схвалення Радою ЄС (країнами-членами).

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua