Гройсман не бачить підстав для урізання бюджету


Гройсман не бачить підстав для урізання бюджету

Уряд не бачить підстав для секвестру державного бюджету на 2016 рік, оскільки країна має достатній ресурс для виконання соціальних зобов’язань.

Про це сказав прем’єр-міністр Володимир Гройсман у ході презентації роботи Міжвідомчого цільового центру з подолання та виявлення порушень законодавства з питань митної справи.

«Хочу сказати одне: країна потребує відповідальної політики. Коли я чую заяви політичних діячів про те, що хтось не отримує субсидії, або буде проведено секвестр, або все пропало, тому що ситуація погіршується, я можу сказати одне: такі заяви абсолютно безвідповідальні. Сьогодні підстав говорити про те, що буде проведено секвестр – немає. Будуть питання – Міністерство фінансів вийде і скаже, що планує те чи інше і чому. Але зараз говорити про секвестр не на часі. Ми навіть не обговорюємо це в уряді», – сказав Гройсман.

Секвестр бюджету – це скорочення витратних статей бюджету у зв’язку з невиконанням дохідної частини. Секвестр оформлюється рішенням Верховної Ради за поданням уряду.

За інформацією НБУ, дефіцит зведеного бюджету України за підсумками січня-липня поточного року становив 22,884 млрд грн проти профіциту за аналогічний період минулого року на рівні 15,392 млрд грн. Доходи зведеного бюджету за 7 місяців, без урахування міжбюджетних трансфертів, становили 389,066 млрд грн, видатки – 410,561 млрд грн. Згідно з наведеними даними, дефіцит державного бюджету України у січні-липні становив 49,945 млрд грн, що у 22 рази більше від показника за аналогічний період минулого року на рівні 2,268 млрд грн. Доходи держбюджету за 7 місяців становили 301,300 млрд грн, видатки – 349,996 млрд грн.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:Кабмін
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua