Чи варто чекати продовження девальвації гривні на цьому тижні - експерт


Чи варто чекати продовження девальвації гривні на цьому тижні - експерт

На тижні, що завершився, зростання долара до гривні істотно прискорилося і на різних сегментах валютного ринку склало 2,1-5,1%.

Так, за тиждень офіційний курс долара США, встановлений НБУ, зріс з 25,3292 грн до 26,6159 грн, або на 5,1%.

Середньозважений курс долара на міжбанку, за даними регулятора, зріс за цей же час з 25,4424 грн до 26,6393 грн, або на 4,7%.

Середні курси купівлі/продажу долара на готівковому ринку змінилися за тиждень з 25,5333/26,0124 до 26,0832/26,5526. Таким чином, купівля зросла на 2,2%, а продаж на 2,1%.

Як зазначає Вадим Іосуб, старший аналітик Альпарі, прискорена девальвація гривні останніх днів, ймовірно, була пов’язана з інформацією про відстрочення розгляду Міжнародним валютним фондом питання про виділення третього траншу кредиту, яка наклалася на відновлення реальних доходів населення і послаблення при купівлі валюти. Однак буквально напередодні стало відомо, що питання України буде включене до порядку денного Ради керуючих МВФ до кінця вересня завдяки запуску системи електронного декларування.

“Крім того, віце-президент Єврокомісії Марош Шефчович нагадав, що у разі прийняття Радою пакету законів щодо ринку електроенергії буде розморожено другий транш макрофінансової допомоги ЄС на 600 млн євро. Прем’єр-міністр Володимир Гройсман вже поспішив запевнити європейських партнерів у тому, що «Україна віддана проведенню реформ в енергетичному секторі»”, – говорить Іосуб.

На думку експерта, на цьому тижні девальвація гривні до долара США може бути продовжена, хоча її темпи найімовірніше знизяться.

При цьому курс долара за тиждень може піднятися до 27 грн.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua