10 фраз, які люди кажуть, коли дізнаються, що їх звільнено. І про які потім жалкують


10 фраз, які люди кажуть, коли дізнаються, що їх звільнено. І про які потім жалкують

Бути звільненим це – одна з найстресовіших подій, що можуть статись з людиною. Тож, це повністю природно для будь-кого, хто проходить через цю неприємну процедуру, – відчувати різноманітні емоції, включаючи сильний гнів – який може змусити людину сказати слова або навіть вчинити дії, про які вона згодом жалкуватиме, – каже Майкл Кер, лектор у сфері міжнародного бізнесу та автор книги “The Humor Advantage” (Переваги гумору).

“Болісним є не лише факт відмови від Ваших послуг, але й те, що ви можете відчувати несправедливість такого рішення”, – додає Лін Тейлор, експерт з національного ринку праці та автор книги “Tame Your Terrible Office Tyrant: How to Manage Childish Boss Behavior and Thrive in Your Job.” (Вгамуйте свого жахливого офісного тирана: Як побороти інфантильну поведінку начальника та здобути успіх на посаді).

“Оскільки більшість звільнень відбувається без попередження, занепокоєння через своє подальше життя може переповнювати людину. Не маючи змоги захистити себе, разом з усвідомленням остаточності події можуть швидко перетворити Ваш шок на неприйняття новини і подальший гнів”, – повідомляє Тейлор.

Навіть якщо ви підозрювали, що ризикували бути звільненим, така новина зажди буде дещо несподіваною – і захоплені зненацька ви можете несвідомо зробити ситуацію ще гіршою для себе.

Тейлор каже, що якщо Ви занепокоєні такою можливістю, Вам слід стратегічно підготуватись до оптимального реагування:

“Корисним універсальним правилом є зупинитись, віддихатись та діяти розважливо. Вам може бути запропоновано, наприклад, підписати певні документи, але дайте собі достатньо часу для того, щоб надати належну відповідь, коли ви будете не у збудженому стані”.

Попри всю складність дотримання цієї поради, найкращим рішенням буде намагатись зберегти холодну голову та не спалювати мости, додає Кер. Зробіть глибокий подих і краще не кажіть нічого, якщо ви відчуваєте, що не можете стримати власні емоції. І, безумовно, подолайте спокусу сказати будь-що з нижченаведеного.

У цьому матеріалі представлено 10 фраз, які люди кажуть, коли дізнаються, що їх звільнено, і про які потім жалкують.

“Ви що, жартуєте?”

Саме такі слова приходять на думку більшості працівників, коли вони чують неприємні новини, сказала Тейлор: “Така реакція свідчить про те, що ви готові боротись, натомість ваш роботодавець, подобається це вам чи ні, може різко перервати розмову безпосередньо після таких слів, і вас можуть вигнати просто за декілька хвилин”.

Набагато кращою реакцією буде зробити глибокий подих, залишатись спокійним і намагатись йти на співпрацю.

“Це не та ситуація, яку Ви можете контролювати. Але, як і у випадку з більшістю невдач, 90% тут це – те, як ви реагуєте, а 10% – те, що власне відбувається”, – зауважила вона.

Подумайте, яким ви хочете, щоб вас запам’ятав ваш начальник, ваші колеги та навіть ваше професійне коло в останній день роботи.

“Завдяки технологіям світ бізнесу стає тіснішим кожного дня. Подумайте про те, як би ви хотіли, щоб залишив посаду ваш підлеглий, тримаючи у голові, перш за все, думку про повагу”, – підкреслила вона.

“Ви не можете мене звільнити, тому що я сам звільняюсь!”

“Ця класична фраза зустрічається у багатьох відомих кінофільмах, але у реальному житті Ви лише виглядатимете ворожо”, – вважає Кер.

У деяких випадках роботодавець може надати Вам змогу звільнитись за власним бажанням, замість того, щоб бути звільненим, і у звільненні за власним бажанням дійсно можуть бути свої переваги, якщо ви досягнете згоди з цього приводу. Натомість, якщо ви не подумавши станете кричати, це може обернутись проти вас, сказав він.

“Якщо ви не подали заяву про звільненні за власним бажанням, і вас звільняють, краще прийняти цю новину з честю та гідністю, – додав Тейлор. – Навіть заявляючи про те, що ви й так збирались звільнитись, ви створюватимете враження обрання вочевидь оборонної позиції, що не матиме реальної користі”.

Пам’ятайте, що майже кожного звільняли або звільнятимуть з роботи на певному етапі життя. І якщо ваш начальник незадоволений вашою роботою, вам обом буде краще, якщо ви зміните місце роботи.

“Залишаючись у тупику, на стресовій роботі зі складним начальником, ви може почуватись надійно, – каже вона. – Але “надійний дискомфорт” це – не дуже добре для вашої самооцінки, здоров’я та кар’єри. Тому найкращим рішенням буде залишити по собі позитивне враження, як би складно це не було”.

“Я все знаю про ваші темні справи”

Даючи зрозуміти, що Ви не тільки володієте таємницями компанії, але й збираєтесь їх використовувати, і навіть розкривати, ви провокуєте величезний рівень недовіри до себе, що може вилитись у юридичне переслідування з боку вашого начальника, попереджає Кер.

Не погрожуйте жодним чином. Якщо ви це зробите, то обов’язково пожалкуєте про це.

“Я не готовий бути звільненим”

“Я бачив працівників, які почувши про те, що їх звільнили, казали “я не можу це прийняти”. Ви можете відчувати спокусу навести безліч причин, чому ви не заслуговуєте на таку долю. Проте, це лише погіршить ситуацію”, – сказала Тейлор.

Ви можете спробувати отримати короткі пояснення, але, нажаль, багато роботодавців вважають, що вони не повинні давати докладну інформацію про причини звільнення. Однією з причин цього є те, що вони підвищать ризик виникнення юридичної відповідальності, якщо скажуть щось зайве.

Вони можуть просто сказати: “Мені шкода, але співпраця у нас не склалась”, та пояснити наступні адміністративні заходи. Або, вони можуть сказати, що спеціаліст з відділу кадрів надасть більш детальну інформацію. У крайньому випадку Вас можуть повідомити про таке рішенні електронним листом; це може відбутись навіть так знеоосблено.

Ваша найкраща зброя – бути готовим на усіх рівнях. Це саме той час, коли ви можете якнайкраще проявити власну силу духу. Ви можете сказати, що засмучені цією новиною, але вдячні за досвід, який ви здобули в компанії.

“Але ж я набагато кращий за усіх інших у відділі”

“Переводячи розмову на своїх колег та обговорюючи їх таланти або здібності, ви виглядатимете жалюгідно, даючи зрозуміти, що ви ніколи не були командним гравцем. Не кажучи вже про те, що ви не отримаєте жодну емоційну підтримку від колишніх колег, на яку ви власне могли розраховувати”, – сказав Кер.

Не слід згадувати у розмові про інших осіб.

“Чи можу я поговорити з ким-небудь іншим?”

Це – ще одна форма заперечення, яким ви лише роздратуєте свого начальника, – сказала Тейлор.
“Найкращим рішенням буде позбутись зневіри та поміркувати над тим, як вийти з кризової ситуації. Вам може бути запропоновано взяти участь у заключній бесіді, але це – не пропозиція про відкриття нового фронту бою”, – додала вона.

“Ви про це ще пожалкуєте”

Ви вже це чули, але це варто повторити: Ніколи не спалюйте мости.

“І останнє, що ви можете вирішити зробити – це погрожувати своєму начальнику при звільненні з роботи, натякаючи на те, що можете знеславити його серед колег, – сказала Тейлор. – Це може легко обернутись проти вас самих”.

Ви ніколи не знаєте, чи зустрінуться ваші майбутні колеги з вашим колишнім начальником або представниками керівництва, та коли це власне станеться. Світ малий. Але якщо ви оберете благородний шлях, ваші кар’єрні перспективи у майбутньому виглядатимуть яскравіше.

Кер погоджується: “Попередження начальника, про те, що він про щось пожалкує у майбутньому, можна легко розцінити як погрозу. І побажання йому чогось поганого не додасть співчуття до вас”.

“Все одно, я завжди ненавидів працювати на вас. Ви – нікчемний начальник, тож добре, що все це вже закінчилось!”

“Це дуже особисте звернення, і саме такого підходу вам слід намагатись уникнути, – сказала Тейлор. – Бути звільненим це – особисте переживання для вас, але краще обрати благородний шлях, ніж намагатись відбиватись за допомогою образ, навіть незначних”.

Особиста образа, нанесена начальнику, створить більшу напругу у той час, коли Ви ще матимете можливість для обговорення певних заключних умов, “а зробивши зі свого начальника ворога, ви можете нанести шкоду самому собі та зіпсувати власну репутацію”, – додав Кер.

“Пішов ти на %@$!, ти $%&0!”

Не слід опускатись до цього рівня. Лайка та прокляття не повернуть вам роботу. Натомість це допоможе вам спалити усі мости.

Кер зауважив: “Спроба перейти на матерні висловлювання у такий момент, як цей, лише підвищить градус і створить про вас уявлення як про незрілу, непрофесійну та грубу людину. Лайка матом – це найшвидший шлях до втрати будь-якої приязні, закінчення розмови. Це навіть може призвести до того, що з приміщення вас виведуть охоронці. Тримайте свої емоції при собі та залишайтесь професіоналом”.

“Ця фірма – тонучий корабель. Ви не виживете без мене”

Чи ви дійсно хочете, щоб вас запам’ятали як егоїстичного бовдура? “Ви можете відчувати спокусу поводитись саркастично та сказати своєму начальнику чи іншим особам, які можуть вас чути, що ця фірма – тонучий корабель, якщо ви її залишите. Але утримайтесь від таких слів”, – попереджає Тейлор.

Крім того, через будь-які зневажливі висловлювання про компанію ви виглядатимете нерозумною та злою людиною, а ваш начальник лише отримає підтвердження правильності свого рішення вас звільнити, додав Кер.

Жаклін Сміт, Business Insider

Переклад здійснено за підтримки бюро перекладів “Антей”

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua