Що підтримуватиме попит на валюту у вересні - експерт


Що підтримуватиме попит на валюту у вересні - експерт

Валютний ринок у вересні може стабілізуватися в широкому 4-6% торговому діапазоні. Ключові фактори тиску на гривню,що активізувалися в серпні, збережуть свій вплив: закупівля енергоресурсів, гальмування співробітництва з міжнародними кредиторами, слабкість експорту, політичні і воєнні ризики.

Попит на валюту буде формуватися на тлі необхідності закупівлі енергоресурсів для проходження опалювального періоду, а також з боку нерезидентів, що виводять дивіденди і прибуток, і аграріїв в рамках погашення осінніх кредитних залучень. В цілому, активізація ділової активності у вересні буде сприяти більш активній позиції покупців для поповнення товарних запасів і формування фінансових запасів до нового року.

Крім того, зберігаються девальваційні настрої населення, які посилюються ризиками активізації бойових дій на Донбасі і введення воєнного стану, відсутністю співпраці з МВФ і міжнародної фінансової допомоги.

«Падіння гривні сприяє утриманню іноземної валюти на руках населення і компаній, тим більше з огляду на бюджетні орієнтири на 2017 рік в 27,2 грн за долар США. І для відновлення продажів необхідна курсова стабілізація, хоча б протягом кількох тижнів», – зазначає Андрій Шевчишин, провідний експерт інформаційно-аналітичного центру FOREX CLUB в Україні.

Важливим фактором впливу на курс також виступають негативні тенденції на світових сировинних ринках за ключовими для України напрямками експорту: зерно, метали. У свою чергу, російське ембарго і обмеження транзиту через РФ, економічна слабкість європейського, близькосхідного і середземноморського регіонів будуть обмежувати споживання українських товарів.

Стримувати попит на валюту, на думку експерта, буде зростання комунальних тарифів, зниження порога готівкових операцій, а також перехід банківської системи до депозитів без можливості дострокового зняття, що в цілому буде обмежувати ліквідність для купівлі валюти. У разі різкого обвалу курсу гривні нижче позначки 27 грн за долар на валютний ринок варто очікувати виходу НБУ, у якого зараз достатньо можливостей для стабілізації курсу й утримання контролю на валютному ринку.

Курс безготівкового долара США в базовому сценарії у вересні може становити 26-27,5 грн, готівкового – 26-27,5 грн. Визначальним фактором динаміки виступатиме ліквідність системи, і за відсутності зовнішньої підтримки курс може досягти позначки 28,8 грн за долар. У разі форс-мажорних обставин, таких як ескалація конфлікту на Донбасі, перевибори, дестабілізація банківської системи, можливе більш глибоке падіння гривні.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua