ЄС назвав умови для виділення Україні нового траншу на €600 млн


ЄС назвав умови для виділення Україні нового траншу на €600 млн

Європейський Союз вимагає від Верховної Ради прийняти законопроект, який посилить незалежність регулятора ринку електроенергії (“Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг”), а також законопроект про ринок електроенергії.

Від цього залежить, чи отримає Україна від Євросоюзу новий транш макрофінансової допомоги в розмірі 600 млн євро, заявив у п’ятницю віце-президент Європейської комісії Марош Шефчович.

“Я дуже радий, що ви висловили такий оптимізм з приводу прийняття цих законів в найближчі тижні …Завершення цієї роботи дасть можливість Європейському Союзу і Європейській комісії надати транш в розмірі 600 млн євро макрофінансової допомоги”, – сказав він на зустрічі з головою Верховної Ради Андрієм Парубієм.

Спікер сказав йому, що 7 вересня парламентський комітет з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки проведе засідання, на якому розгляне законопроект про НКРЕКУ, а закон про ринок електроенергії вже стоїть на порядку денному на 8 вересня.

Віце-президент Єврокомісії зазначив, що прийняття цих законів очікують і європейські інститути, і Міжнародний валютний фонд.

Нагадаємо, Європейська Комісія від імені ЄС в липні 2015 року виділила Україні кредит у розмірі 600 млн євро – перший транш в рамках нової програми макрофінансової допомоги Україні, загальний бюджет якої становить 1,8 млрд євро. У наступні місяці передбачалося виділення Європейською комісією ще 1,2 млрд євро – за умови вдалої реалізації економічних і структурних реформ, узгоджених між ЄС і Україною.

600 млн євро Україна розраховувала отримати в кінці 2015 року, ще 600 – на початку 2016 року. Цього не сталося.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua