МВФ занепокоєний слабким зростанням світової економіки і повільною реалізацією реформ — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

МВФ занепокоєний слабким зростанням світової економіки і повільною реалізацією реформ

Світ
216
Світу необхідні рішучі дії, щоб уникнути пастки слабкого економічного зростання, йдеться у зверненні директора-розпорядника Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крістін Лагард перед початком саміту G20 в Ханчжоу (Китай).
У центрі уваги лідерів «двадцятки» будуть такі теми, як низькі темпи зростання світової економіки, високий ступінь соціальної нерівності та повільна реалізація структурних реформ.
2016 року світовий ВВП збільшиться менш ніж на 3,7% (середньорічний показник у 1990–2007 роках) уже п’ятий рік поспіль, причому в розвинених країнах темпи підвищення відстають від довгострокової норми майже на цілий відсотковий пункт.
Як пояснює К.Лагард, багато країн, як і раніше, страждають від наслідків світової фінансової кризи, зокрема високого боргового навантаження як у приватному секторі, так і на державному рівні.
Що довше зберігається слабкість попиту, то більша загроза довгостроковому зростанню економіки, оскільки компанії зменшують виробничі потужності, а звільнені працівники вибувають зі складу робочої сили, що призводить до втрати критично важливих навичок і досвіду. Крім того, слабкий попит підриває торгівлю, і це додатково послаблює зростання продуктивності.
При цьому на пропозицію також впливають несприятливі демографічні тренди, і в умовах песимістичних очікувань у виробників немає підстав для нарощування інвестицій, що додатково погіршує продуктивність.
Слабке зростання економіки в поєднанні з посиленням соціальної нерівності підживлює політичний клімат, за якого реформи пробуксовують, а країни дедалі частіше вдаються до протекціоністських заходів, зазначає голова МВФ.
К.Лагард рекомендує світовим лідерам забезпечити підтримку попиту, продовжити і пришвидшити реалізацію структурних реформ, відновити світову торгівлю за рахунок зниження витрат і усунення тимчасових бар’єрів, а також подбати про розподіл переваг економічного зростання серед усіх верств населення.
Два роки тому лідери G20 пообіцяли провести реформи, які збільшать сукупний ВВП їхніх країн додатково на 2% за п’ять років. Проте поки що, за найоптимістичнішими оцінками, зроблено кроки, які забезпечать лише половину такого підвищення. Дослідження МВФ показують, що реформи найефективніші, коли вони спрямовані на сфери, які найбільше потребують перетворень, і враховують рівень розвитку економіки та стан циклу ділової активності.
«Реалізація цієї програми потребує політичної мужності. Але бездіяльність може підірвати досягнення глобальної економічної інтеграції й тим самим зупинити рушійний механізм, який десятиліттями створював багатство і поширював його по всьому світу. Я вважаю цей ризик неприйнятно високим», – робить висновок К. Лагард.
Саміт лідерів G20 відбудеться в Ханчжоу 4–5 вересня.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас