Україна і Казахстан домовилися створити СП з видобутку урану


Україна і Казахстан домовилися створити СП з видобутку урану

Міністерство енергетики та вугільної промисловості України домовилося з міністерством енергетики Казахстану і Національною атомною компанією “Казатомпром” про створення спільного підприємства для видобутку урану в обох країнах, повідомив український міністр Ігор Насалик, коментуючи підсумки візиту до Казахстану в середині серпня.

“Казахстан має найкращі технології вилуговування в світі з видобутку урану. Домовилися, що вони створюють СП і починають працювати на наших родовищах … Вони віддають в СП одне родовище на території Казахстану”, – сказав він в ефірі телеканалу “112”.

І.Насалик уточнив, що собівартість уранової руди в Казахстані становить $30 за тонну, тоді як Україна купує на рік 1,5 тис. тонн по $120 за тонну.

Голова Міненерговугілля України також повідомив, що казахстанська сторона готова купувати близько 750 тонн іонообмінної смоли у ДП “Ядерне паливо”.

За його словами, Казахстан також запросив Україну увійти в проект будівництва заводу з виробництва тепловиділяючих збірок (ТВЗ) для АЕС, який став би альтернативою російському ТВЕЛу.

Як повідомлялося з посиланням на прес-реліз “Казатомпрома”, голова його правління Аскар Жумагалієв на зустрічі з І.Насаликом 18 серпня запропонував використовувати в Україні мобільні комплекси для видобутку і переробки урану, розроблені казахстанським Інститутом високих технологій. За його словами, перевагою таких комплексів є компактність і відсутність необхідності в капітальному будівництві, що особливо вагомо для роботи на ділянках з невеликими запасами урану. “Ми готові надати будь-який вид послуг: від надання інжинірингу до здачі мобільних комплексів” під ключ”, – сказав тоді А.Жумагалієв.

Казахстанська сторона також вказала, що під час зустрічі піднімалися питання постачання українських іонообмінних смол в Казахстан, виробництва на території Казахстану ТВС для задоволення потреб АЕС України. За підсумками зустрічі сторони домовилися в межах спільної робочої групи більш детально розглянути всі озвучені питання, відзначав “Казатомпром”.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua