Facebook пропонує поширювати доступ до Інтернету за допомогою лазерів


Facebook пропонує поширювати доступ до Інтернету за допомогою лазерів

Компанія Facebook розробляє новий метод високошвидкісного доступу до Інтернету з допомогою лазерів. Над цим проектом працює дослідницький підрозділ Connectivity Lab. Днями фахівці опублікували звіт, в якому пояснюється робота технології лазерного променя, що дозволяє доставляти Інтернет зі швидкістю до 2 Гбіт/с у важкодоступні місця, куди звичайні кабелі прокласти неможливо. Суть технології полягає в тому, щоб використовувати флуоресцентні оптичні волокна для збору світла замість застосування традиційної оптики.

Даний метод працює за аналогією з сонячним концентратором, і час обробки даних становить всього 2 нс. У поєднанні з багатопотоковим кодуванням даних можна отримати пропускну здатність на рівні Wi-Fi і дротових з’єднань.

Facebook впевнена, що ця технологія може бути набагато більш реалістичною, ніж здається. Дослідникам вдалося зібрати такий лазер з легкодоступних матеріалів, які не були призначені для цієї мети. Компанія сподівається, що інші організації зможуть створити оптимізовані для цього матеріали, які в перспективі здатні передавати дані на швидкості до 10 Гбіт/с.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування