Поганих банкірів внесуть до реєстру


Поганих банкірів внесуть до реєстру

У парламенті переживають, що Нацбанк не може швидко ухвалювати рішення стосовно банкірів із зіпсованою репутацією, тому пропонують створити реєстр недобросовісних банкірів. До нього увійдуть тисячі осіб.

Зіпсований список

Національному банку запропонували створити реєстр осіб із зіпсованою діловою репутацією. Про це йдеться в законопроекті № 4993 депутата від БПП.

Згідно із законопроектом, передбачається, що НБУ вноситиме до реєстру відомості про осіб, які є чи були власниками істотної участі в банку, керівниками банку (кандидатами в керівники банку), якщо їхня ділова репутація не відповідає вимогам бездоганності.

Також в нього має вноситися інформація, якщо такі особи грубо порушували законодавство або нормативно-правові акти НБУ або їхня діяльність призвела до завдання шкоди фінансовому становищу банківської установи.

Востаннє критерії небездоганності репутації банкірів істотно розширювалися 6 червня 2015 року, коли набула чинності постанова № 357. Вона вважається зіпсованою у топ-менеджерів банків, які не менше шести місяців обіймали посади в органах управління банку в період року до моменту, коли банк було визнано неплатоспроможним. В цьому випадку керівників «відлучають» від ринку на три або ж десять років, якщо банк збанкрутував через відмивання брудних грошей.

За останні два з половиною роки в Україні збанкрутувало вже 80 банків. Тому репутація вважається зіпсованою у кількох тисяч чоловік.

Депутати бояться за швидкість

У парламенті переживають, що без реєстру Нацбанк не здатний ухвалювати швидкі рішення. «Відсутність систематизованих відомостей про осіб, які втратили бездоганну ділову репутацію, не дає можливості службовцям Національного банку оперативно приймати рішення з кадрових питань в банківській системі», – пояснює автор законопроекту Павло Різаненко («Блок Петра Порошенка»).

Наприклад, від моменту, коли екс-голова збанкрутілого банку Михайлівського Ігор Дорошенко із зіпсованою діловою репутацією став головним виконавчим директором холдингу PT Platinum Public Ltd. (володіє 100% акцій Платинум Банку) – 20 травня, до моменту його звільнення, 3 червня, минуло тільки два тижні. А, наприклад, екс-голова збанкрутілого банку «Надра» Дмитро Зінков ще 28 квітня очолив наглядову раду Платинум Банку, але покинув посаду через більш ніж два місяці – з 30 червня, і тільки після того, як НБУ публічно висловив сумнів у легітимності такої поведінки. Чому Дмитро Зінков після цього обійняв посаду, яку звільнив Ігор Дорошенко, досі невідомо.

У Нацбанку не змогли прокоментувати своє ставлення до необхідності формувати реєстр осіб з небездоганною діловою репутацією.

Довгі списки

Якщо законопроект буде ухвалено і Нацбанк буде зобов’язано вести такий реєстр, то в нього в подальшому потраплять не тільки банкіри.

«Згідно з реформою ринку, Нацбанк стане регулятором не тільки для банків, але також і для кредитних спілок, бюро кредитних історій, ломбардів», – нагадує генеральний директор Української кредитно-банківської спілки Галина Оліфер.

Але парламент може піти далі й визнавати зіпсованою репутацію не тільки банкірів, а й їхніх недобросовісних клієнтів. «Якщо з клієнтом, який не повернув борг, не будуть відбуватися різні події, то повертати кредити будуть лише боягузи, – каже голова правління банку «Форвард» Андрій Кисельов. – Доступ до цієї інформації (з такого реєстру. – Ред.) повинні мати треті особи».

Олена Губар

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Фондовий ринок
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua