Роботодавці не пускають українців у відпустку, - опитування (інфографіка)


Роботодавці не пускають українців у відпустку, - опитування (інфографіка)

Згідно з трудовим законодавством, співробітники мають право на щорічну оплачувану відпустку тривалістю 24 календарних дні. Однак, з огляду на особливості роботи бізнесу в Україні, далеко не всі можуть дозволити собі відпочивати так довго. І все ж більшість офісних співробітників прагне взяти хоча б тиждень саме в літній період.

Як показало опитування hh.ua, літня відпустка “білих комірців” рідко перевищує два тижні. При цьому двоє з п’яти відпочиватимуть лише тиждень, а практично кожен десятий зможе забути про роботу лише на пару днів. Використати право на дво-тритижневу відпустку зможе не більше десятої частини опитаних, і лише одиниці будуть насолоджуватися відпочинком місяць і більше.

Серед літніх місяців найпопулярнішими є липень і серпень, трохи рідше йдуть у відпустку в червні. П’ятій частині офісних співробітників вибирати не доводиться – вони змушені йти у відпустку тоді, коли відпустять.

Більше половини можуть без проблем піти у відпустку коли хочуть і на скільки хочуть. Кожному третьому насилу вдається вибити відпустку хоча б на тиждень, і ще 6% не зможуть відпочити цього літа. Досить часто “білі комірці” відзначали, що навіть з урахуванням відпустки їм доводиться виконувати план за повний місяць або бути на зв’язку з клієнтами за відсутності в офісі. Можливість брати відпустку в будь-який зручний час залежить від посади. Наприклад, топ-менеджерам простіше піти у відпустку, на відміну від керівників відділів і пересічних фахівців, яким доводиться погоджувати свої дії з начальством.

Незгодні з графіком відпусток намагаються знайти компроміс із роботодавцем. Наприклад, двоє з п’яти йдуть у відпустку в інший час. Кожен четвертий зобов’язується виконати більше роботи до початку відпустки або працювати віддалено, перебуваючи у відпустці. Кожен сьомий бере дні за свій рахунок. І дуже рідко офісні співробітники йдуть на радикальні заходи – звільняються або нечесним шляхом оформляють лікарняний.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua