Експерт: варто перевірити дані про свою власність у держреєстрах, вашим майном вже могли заволодіти шахраї


Експерт: варто перевірити дані про свою власність у держреєстрах, вашим майном вже могли заволодіти шахраї

13 липня 2016 року держпідприємство «Національні інформаційні системи» Міністерства юстиції України повідомило про те, що вже другий день поспіль його атакують хакери, через що сервіс функціонує з перебоями.
 
Про це заявив керуючий партнер юридичної фірми «Правовест» Гліб Сегіда.

Зовнішня DDOS-атака здійснюється на Акредитований центр сертифікації ключів органів юстиції України. Підприємство вже звернулося до правоохоронних органів, оскільки ці дії мають ознаки кримінального правопорушення.

Іншими словами, шахраї намагаються отримати доступ або заблокувати роботу держреєстрів, у яких відображається інформація про те, кому належить та чи інша власність. Це може бути як майно приватних осіб (квартири, будинки, земельні ділянки), так і бізнесу (об’єкти нерухомості, підприємства, майнові права, іпотечні застави тощо).

“На сьогоднішній день саме несанкціонований доступ через електронні канали до державних реєстрів є одним з найпоширеніших інструментів для проведення рейдерських атак. Нотаріуси та юристи вже неодноразово зверталися до Міністерства юстиції з проханням поліпшити захист реєстрів, – зазначає Сегіда. – В Україні систематично виникають випадки, коли власник бізнесу раптом дізнається, що згідно з електронним реєстром його майно вже перереєстровано на іншу юридичну особу. При цьому над підприємством відразу встановлюється силовий контроль, а поліція нічого не може зробити, бо виписки з електронного реєстру, що підтверджують право володіння за шахраями, мають вищу силу, ніж паперові документи. Саме за такою схемою часто здійснюються рейдерські захоплення, а результатом стають публічні конфлікти і перестрілки”.
 
За словами експерта, як правило, рейдери відразу починають передавати права власності на інші підставні компанії або приватних осіб, і щоб довести своє законне право власності, справжні власники можуть роками чекати судових розглядів. Весь цей час законний власник не має доступу до свого майна.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua