1329
Рада ухвалила за основу законопроект про усунення адміністративних бар'єрів для експорту послуг
— Казна та Політика
Верховна Рада ухвалила за основу законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо усунення адміністративних бар’єрів для експорту послуг (№ 4496).
За ухвалення відповідного рішення проголосувало у вівторок 246 депутатів за необхідного мінімуму в 226 голосів.
Як повідомила, представляючи законопроект, одна з його авторів Вікторія Пташник, документ спрямований на поліпшення бізнес-середовища для малого і середнього бізнесу в країні.
“Цей законопроект стосується малого і середнього бізнесу. Його чекають тисячі фрілансерів. Він також цікавить тих, хто надає IT-послуги, юридичні послуги, бухгалтерів, дизайнерів, ріелторів та інших”, – сказала вона.
Як повідомив перед голосуванням голова комітету Верховної Ради з питань промислової політики і підприємництва Віктор Галасюк, законопроект № 4496 усуває штучні адміністративні бар’єри на шляху експорту послуг з України, зокрема експорту IT-послуг.
“Сьогодні галузь інформаційних технологій приносить Україні $2 млрд експортної виручки. Якщо ми приймаємо цей закон, то це, по-перше, додатково дасть детінізацію галузі і ті, хто сьогодні працюють в тіні і не заводять легально виручку, матимуть нормальні умови, щоб її заводити. По-друге, це буде стимулювати розвиток галузі”, – сказав він.
Голова комітету ВР з питань податкової і митної політики Ніна Южаніна повідомила, що зазначений законопроект не розглядався в комітеті, хоча він включає розділ про зміни для бухгалтерського обліку. При цьому вона запропонувала вилучити розділ про зміни в бухобліку із законопроекту № 4496 і врахувати його під час розгляду базового законопроекту про ведення бухгалтерського обліку та фінансової звітності в Україні, який перебуває на розгляді в комітеті.
Як повідомив Національний банк України (НБУ) на своїй сторінці в мережі “Фейсбук”, законопроект № 4496 дозволить спростити ведення підприємницької діяльності для малого і середнього бізнесу, вивести значний обсяг експорту послуг в легальну площину, а також збільшити приплив валютного виторгу.
За оцінкою регулятора, ухвалення цього законопроекту дозволить мінімізувати адміністративні бар’єри під час процедур укладення зовнішньоекономічних контрактів, зарахування валютної виручки, а також бухгалтерського обліку та фінансової звітності. Зокрема, укладання зовнішньоекономічних договорів стане можливим не тільки в письмовій формі, а й у електронній формі; законопроект закріпить заборону банкам вимагати переклад документів на українську мову, в разі якщо вони оформлені англійською, рахунок (інвойс) буде визнаватися первинним документом і може бути підписаний за допомогою особистого підпису, аналога власноручного підпису, електронного підпису або електронного цифрового підпису, електронного підпису з одноразовим ідентифікатором.
За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Поділитися новиною